Επιτυχίες των βετεράνων κολύμβησης του ΝΟΒ-Α

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκαν οι Κολυμβητικοί Αγώνες Βετεράνων (Masters)το Σαββατοκύριακο 14-15/12/2019, στο Κολυμβητήριο του ΕΑΚ, με συμμετοχή 40 Σωματείων απ’ όλη την Ελλάδα και κάποιων της Βουλγαρίας.

Ο ΝΟΒ-Α έλαβε μέρος με 20 αθλητές-τριες σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες κατακτώντας 55 συνολικά μετάλλια (25 χρυσά, 16 αργυρά και 14 χάλκινα) και την 2η θέση πίσω από τον Παναθηναϊκό Α.Ο., με 50 μετάλλια(36 χρυσά 11 αργυρά και 3 χάλκινα).

Αναλυτικότερα τα αποτελέσματα:

Κραβαρίτης Αθανάσιος ηλικιακή κατηγορία (85-89) 1ος 50μ ελεύθερο, 1ος 100μ ελεύθερο και 1ος στα 50μ πεταλούδα

Βολιώτης Βλάσιος (70-74) 1ος 200μ ελεύθερο, 1ος 50μ ελεύθερο και 2ος 100μ μικτή ατομική

Βολιώτης Κωνσταντίνος (70-74) 1ος 100μ πεταλούδα, 1ος 200μ πεταλούδα, 1ος 100μ μικτή ατομική, 1ος 200μ μικτή ατομική και 2ος 200μ ελεύθερο, Βασιλόπουλος Γεώργιος (70-74) 1ος 50μ ύπτιο, 1ος 100μ ύπτιο και 1ος 200μ ύπτιο

Ζούμπος Αριστείδης (70-74) 2ος 50μ ύπτιο και 2ος 100μ ύπτιο

Πάστρα Γεωργία (65-69) 1η 50μ ελεύθερο

Κοτζιάς Αναστάσιος (55-59) 1ος 200μ πρόσθιο, 2ος 50μ πρόσθιο, 2ος 100μ πρόσθιο, 2ος 100μ μικτή ατομική και 2ος 200μ μικτή ατομική

Αδαμάσογλου Σάββας (55-59) 1ος 50μ πεταλούδα, 1ος 50μ ελεύθερο, 2ος 50μ ύπτιο και 3ος 50μ πρόσθιο

Τριανταφύλλου Βασίλειος (50-54) 3ος 200μ πρόσθιο, 4ος 50μ πεταλούδα, 7ος 50μ ελεύθερο και 7ος 100μ πρόσθιο

Τζώρτζης Αντώνιος (50-54) 2ος 200μ μικτή ατομική, 3ος 100μ ελεύθερο και 3ος 200μ ελεύθερο, 4ος 100μ μικτή ατομική και 6ος 50μ ελεύθερο

Θεμελής Νικόλαος (45-49) 4ος 100μ ελεύθερο και 11ος 50μ ελεύθερο, Κοντογεωργού Μαρία (45-49) 1η 200μ πρόσθιο, 3η 100μ πρόσθιο, 4η 50μ πρόσθιο, 8η 100μ μικτή ατομική και 9η 50μ ελεύθερο

Χασιώτη Εύη (40-44) 1η 200μ ελεύθερο, 2η 100μ ελεύθερο, 2η 100μ μικτή ατομική,  3η 50μ πρόσθιο και 3η 50μ ελεύθερο

Τουλούδης Νικόλαος (40-44) 3ος 200μ πεταλούδα, 5ος 50μ ελεύθερο, 5ος 100μ ελεύθερο και 5ος 200μ ελεύθερο

Καϊτανίδης Ιωάννης (40-44) 3ος 100μ ελεύθερο, 6ος 50μ ελεύθερο, 4ος 200μ ελεύθερο και 4ος 50μ πεταλούδα

Τσιρώνης Ευάγγελος (40-44) 10ος 50μ πεταλούδα και 12ος 50μ ελεύθερο Λαρυγγάκης Παναγιώτης (35-39) 1ος 50μ ελεύθερο, 1ος 100μ πεταλούδα, 3ος 50μ πεταλούδα και 3ος 50μ πρόσθιο

Τριανταφυλλίδης Στυλιανός (35-39) 3ος 50μ ελεύθερο, 3ος 100μ ελεύθερο και 3ος 200μ ελεύθερο

Αναστασίου Κωνσταντίνος (30-34) 1ος 50μ ελεύθερο, 1ος 100μ ελεύθερο, 1ος 200μ ελεύθερο, 1ος 50μ ύπτιο και 1ος 100μ ύπτιο

Κουτίνας Αθανάσιος (25-29) 2ος 50μ πρόσθιο, 2ος 50μ ελεύθερο, 2ος 100μ ελεύθερο και 2ος 100μ μικτή ατομική.

Ομαδικά: 1οι στα 4×50m mixed ελεύθερο με τους: Πάστρα Γεωργία, Χασιώτη Εύη, Βολιώτη Βλάσιο, Τριανταφύλλου Βασίλειο και 1οι στα 4×50m mixed μικτή ομαδική με τους Βασιλόπουλο Γεώργιο, Κοντογεωργού Μαρία, Κοτζιά Αναστάσιο, Πάστρα Γεωργία

    Το Δ.Σ. του ΝΟΒ-Α απευθύνει τα θερμά του συγχαρητήρια σε όλους τους Βετεράνους Κολυμβητές-τριες για τις διακρίσεις τους και τον μεγάλο τους ζήλο για το άθλημα της Κολύμβησης.