Πρώτη νίκη για Πανιώνιο, 4-3 την ΑΕ 2002

Πλούσιο θέαμα, επτά γκολ και σασπένς στο τέλος, συνέθεσαν το σκηνικό της αναμέτρησης του Πανιωνίου με την ΑΕ 2002, με τον Πανιώνιο να επικρατεί τελικά με 4-3 και να φτάνει στην πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΘ και στον 1ο όμιλο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 4-0 στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη δέχθηκαν…

…τρία τέρματα και κινδύνεψαν με ισοφάριση. Ο Μπασδάνης στο 12′ άνοιξε το σκορ για τον Πανιώνιο με κεφαλιά, ενώ στο 22′ ο Αγγελής με σουτ έγραψε το 2-0. Στο 37′ ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 3-0 με τέρμα που πέτυχε ο Ανγκόλι, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 41′ έγραψε το 4-0 για τον Πανιώνιο.
Κανείς δεν περίμενε στο δεύτερο ημίχρονο πως η ΑΕ 2002 θα μπορούσε να αντιδράσει και να πετύχει τρία τέρματα. Στο 48′ ο Κόδρα το 4-1 με πλασέ, στο 57′ ο Μεϊντής σημείωσε το 4-2 με κεφαλιά, ενώ στο 66′ ο Μπένκα με γυριστό σουτ έγραψε το 4-3, για να γίνει το παιχνίδι ντέρμπι στα υπόλοιπα λεπτά του αγώνα, δίχως όμως το σκορ να αλλάξει και τον Πανιώνιο να παίρνει τη νίκη.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Καγιάνης, Νικούδης, Γιαννούκος (72′ Γ. Μπασδάνης), Κωστούλας, Καλατζής, Κ. Μπασδάνης, Μοσχούδης, Αγγελής (65′ Μαστακούλης), Καραγώργος, Μαρούφ (85′ Πέτσης), Ανγκόλι.
ΑΕ 2002: Μητράκος, Σφέτσος, Μπικοράρος (60′ Φιλίππου), Παπαϊωάννου, Σταθόπουλος, Βέργος, Μεϊντής, Κόδρα (75′ Ραφτόπουλος), Μπένκα, Πολυζρόνου, Στουμποβίκος.