Nations League: Ξεφτίλισε τη Γερμανία η Ισπανία (αποτελέσματα)

Αρκετά ωραία ματς είχε το βράδυ της Τρίτης για τη διοργάνωση του Nations League.
η Ισπανία «πάτησε» τη Γερμανία! Οι «Φούριας Ρόχας» νίκησαν με 6-0 τους Γερμανούς!

Μία ήττα η οποία πλέον γράφεται στην ιστορία, ως τη μεγαλύτερη ήττα της Γερμανίας! Η μεγαλύτερη ήττα που είχε, μέχρι τώρα, ήταν το 1954 από την Ουγγαρία με σκορ 8-3 σε Παγκόσμιο Κύπελλο.

Όμως η διαφορά των έξι γκολ, κάνει την ήττα αυτή ως τη μεγαλύτερη στην ιστορία των Γερμανών…

Στο 17′ ο Μοράτα έκανε το 1-0 στο ματς, ενώ στο 33′ ο Φεράν Τόρες σημείωσε το 2-0 και πέντε λεπτά μετά ο Κασκάντε το 3-0! Στο δεύτερο ημίχρονο ο Φεράν Τόρες πραγματοποίησε το χατ τρικ με γκολ στο 55′ και 71′ για το 5-0! Το τελικό 6-0 διαμορφώθηκε από τον Ογιαρθάμπαλ στο 89′!

Ισπανία: Σιμόν, Γκάγια, Τόρες, Ράμος (43′ Γκαρθία), Ρομπέρτο, Κανάλες (12′ Ρουίθ), Ρόντρι, Όλμο (73′ Μορένο), Κόκε, Φεράν Τόρες (73′ Ασένσιο), Μοράτα (73′ Ογιαρθάμπαλ).

Γερμανία: Νόιερ, Μαχ, Κοχ, Σούλε (46′ Τάι), Γκιντέρ, Κρόος, Γκουντογκάν, Γκορέτζκα, Βέρνερ (76′ Χένριχ), Σανέ (61′ Βάλντσμιντ), Γκνάμπρι.

Πέρα από τον αγώνα που γράφτηκε ιστορία, το Nations League πρόσφερε και άλλο θέαμα με τα υπόλοιπα παιχνίδια που έγιναν.

Η Γαλλία κατάφερε να νικήσει τη Σουηδία με 4-2, ενώ αρκετά καλό παιχνίδι έγινε και στην Κροατία. Εκεί όπου η Πορτογαλία κατάφερε να νικήσει με 3-2, σε ματς στο οποίο αγωνίστηκε ως βασικός ο Ρούμπεν Σεμέδο.

Ο κεντρικός αμυντικός του Ολυμπιακού είχε λάθος στο πρώτο γκολ της Κροατίας, αλλά απάντησε με ασίστ!.