Με Τσιγγά ο Ιάσων 3-1 τον Ελευθεριακό

Άλλη μια νίκη για την ομάδα της Άλλης Μεριάς, η 8η μέσα στην σεζόν αυτή την φορά κόντρα στον μαχητικό Ελευθεριακό με 3-1, χάριν σε χατ-τρικ που σημείωσε ο Τσιγγάς . Η αρχή έγινε στο 29ο λεπτό της αναμέτρησης με συρτό σουτ εντός περιοχής για να έρθει να δώσει στο 53’ με σουτ από τα 30 μέτρα εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του και να υπογράψει το τελικό 3-1 με πέναλτι δέκα λεπτά αργότερα.

Όσον αφορά την φιλοξενούμενη ομάδα έφτασε στην λίγο πριν την εκπνοή του α’ μέρους με σουτ εντός περιοχής. Επίσης σε άλλες φάσεις αξιόλογες φάσεις που δημιούργηκαν μπροστά από τις δύο εστίες και χρίζουν αναφοράς, αρχικά οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 7’ με τον Καβούρα ,ενώ και από την μεριά του Ελευθεριακού, ο Καλογριάς στο 60’ στέρησε εκ νέου την ισοφάριση καθώς έκανε τρομερή επέμβαση κρατώντας την ομάδα του σε ρόλο οδηγού το σκορ.

Συνθέσεις:

Ιάσων ΑΜ: Κωνσταντίνου, Σπύρου, Κάβουρας, Βαρελόπουλος, Τσάνιος, Τσίγγας, Πουλάκης (65′ Ζατσάι), Μπέκας, Καλογριάς (78′ Γούσιας), Δημόπουλος, Ρακής.

Ρεπορτάζ: Βαλάντης Τάμπας