Πρώτη φιλική ήττα για Αναγέννηση Καρδίτσας

Την πρώτη της φιλική ήττα γνώρισε η Αναγέννηση Καρδίτσας από τον Π.Ο. Φήκης με σκορ 0-1 στο Δημοτικό Στάδιο Σοφάδων.

Η πρώτη ευκαιρία στην αναμέτρηση σημειώθηκε στο πρώτο λεπτό. Ο Κοζορώνης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Λαγός έπιασε την κεφαλιά, η οποία πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

Στο 3ο λεπτό ο Βερνάρδος σούταρε μέσα από την περιοχή, με τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων να μπλοκάρει σταθερά.

Νέα καλή στιγμή για την ομάδα μας στο 32ο λεπτό, όταν ο Πρίκας εκτέλεσε το κόρνερ, ο Βερνάρδος πήρε την πρώτη κεφαλιά όμως ο Γκόλιας δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα.

Η ΑΣΑ είχε δοκάρι στο 38ο λεπτό, όταν ο Πρίκας έπιασε δυνατό σουτ στην κίνηση με την μπάλα να σταματά στο αριστερό δοκάρι των φιλοξενούμενων.

Στο 47′ ο Πρίκας έκανε την ατομική ενέργεια και το πλασέ, όμως ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων μπλόκαρε.

Η Αναγέννηση «άγγιξε» το γκολ, όταν στο 52′ ο Πρίκας έκανε τη σέντρα, ο Κλάους έπιασε την κεφαλιά, ο Ντάσκας απέκρουσε και στην επαναφορά ο Βερνάρδος «σημάδεψε» το οριζόντιο δοκάρι.

Η Φήκη άνοιξε το σκορ στο 62ο λεπτό, με πλασέ του Νίκου Σκόνδρα. Ο νεαρός μεσοεπιθετικός λίγο έλειψε να κάνει το 0-2 όταν στην εκπνοή του αγώνα σημάδεψε το δοκάρι.

Η φιλική αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με τη Φήκη να επικρατεί με σκορ 0-1.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Π. Αμανατίδης): Τσέλιος, Αναστασόπουλος, Γκόλιας, Σκόνδρας, Πρίκας, Λαγός, Μπάλλας, Κοζορώνης, Ριέρα, Βερνάρδος, Κλάους