Δεύτερο ασημένιο μετάλλιο για την Καρατσιβή της Νίκης Βόλου στο Ευρωπαϊκό του Γκόντολο

Η Αθανασία Καρατσιβή ήταν η πρωταγωνίστρια, από ελληνικής πλευράς, στο απογευματινό πρόγραμμα της δεύτερης μέρας του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Τεχνικής Κολύμβησης Ανδρών / Γυναικών στο Γκόντολο της Ουγγαρίας, την Πέμπτη (20/7).

Η πρωταθλήτρια της Νίκης Βόλου, πήρε μέρος στην απογευματινή γρήγορη σειρά των 1.500 μ. επιφάνεια και κατέκτησε τη 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο με επίδοση 13:36.29. Είναι το δεύτερο ασημένιο μετάλλιο της Καρατσιβή στη διοργάνωση, μετά το χθεσινό στα 400 μ. επιφάνεια.

Τα πλασαρίσματα των υπόλοιπων αθλητών και αθλητριών μας στους τελικούς της δεύτερης μέρας:

200 μ. διπλά πέδιλα Γυναικών: Γιολάντα Καπέρδα 5η με 1:49.33.

100 μ. υποβρύχιο Ανδρών: Γιώργος Παναγιωτίδης 6ος με 34.76.

200 μ. επιφάνεια Γυναικών: Ιφιγένεια Τελιούση 6η με 1:33.66.

1500 μ. επιφάνεια Ανδρών: Ηλίας Καλφίδης 6ος με 13:57.14, Μάριος Αρμουτσής 7ος με 12:58.48.

4Χ100 διπλά πέδιλα μικτή: Εθνική ομάδα Α/Γ (Γιώργος Καλτσουκαλάς, Γιολάντα Καπέρδα, Κωνσταντίνος Τσιάβος, Γεωργία Περάκη) 8η με 3:15.27.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ΕΔΩ.

Οι αγώνες συνεχίζονται αύριο Παρασκευή (21/7), το πρωί με τους προκριματικούς και το απόγευμα με τους τελικούς της τρίτης μέρας.