Διγκόζης: “Πολύ μεγάλη νίκη απέναντι σε μία πάρα πολύ καλή ομάδα”

Πολύ μεγάλη νίκη χαρακτήρισε την επικράτηση της ομάδας του ο Άγγελος Διγκόζης στην αναμέτρηση της Καρδίτσας με τη Νίκη Βόλου. Ο τεχνικός της Κοζάνης παραδέχθηκε πως η ομάδα του ήταν τυχερή στο πρώτο μισάωρο ωστόσο στη συνέχεια δεν κινδύνεψε και πέτυχε ένα τέρμα στο καλύτερο χρονικά σημείο του αγώνα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

“Κάναμε μία πολύ μεγάλη νίκη απέναντι σε μία πάρα πολύ καλή ομάδα. Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν καλοί και αυτοί που θα έπρεπε. Μπορώ να πω πως σε 2-3 φάσεις σταθήκαμε και τυχεροί που δεν σκόραρε η Νίκη Βόλου. Από το 30′ και μετά προσπαθήσαμε να κρατήσουμε την μπάλα, ισορροπήσαμε το παιχνίδι, κάναμε και ‘μεις δύο ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και ευτυχήσαμε να σκοράρουμε στο καλύτερο, χρονικά, σημείο του παιχνιδιού.

Στο δεύτερο ημίχρονο διαχειριστήκαμε καλά το παιχνίδι, κλείσαμε αρκετά καλά τα ατού της Νίκης Βόλου και μπορώ να πω πως δεν απειληθήκαμε καθόλου. Κάναμε μία πολύ μεγάλη νίκη και αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε όλους”