Σταμάτησε στα οχτώ ο Ολυμπιακός Βόλου (vids)

Ο Ολυμπιακός Βόλου είχε ένα εύκολο απόγευμα στο Αχίλλειο απέναντι στην τοπική ομάδα κερδίζοντας 8-1 και περνώντας στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΘ.

Η ομάδα του Στέλιου Αρσένου χωρίς να φορτσάρει και σε ρυθμούς ρελαντί πέτυχε οκτώ τέρματα και έδωσε την ευκαιρία στους “μικρούς” του ρόστερ να πάρουν λεπτά συμμετοχής και ρυθμό ενόψει των υποχρέωσεων της ομάδας στη Α τοπική κατηγορία.

Το φιλμ του αγώνα

Στο 15′ ο Τζέκα ανοίγει το σκορ

Πριν τη συμπλήρωση δύο λεπτών από το 0-1 ο Τζέκα διπλασιάσε τα τέρματα της ομάδας αλλά και τα προσωπικά του

Στο 19′ ο Κυρίτσης έκανε το 0-3 για τον Ολυμπιακό Βόλου.

Στο 33′ ήταν η σειρά του Μπλατσέρη βρει τον δρόμο για τα δίχτυα για το 0-4

Ο Τσεκούρας στο 42′ μείωσε για τους γηπεδούχους διαμορφώνοντας το σκορ του πρώτου ημιχρόνου στο 1-4.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός Βόλου έδωσε χρόνο συμμετοχής και σ’ άλλους νεαρούς ποδοσφαιριστές με τους Νικολούλη, Ντίνο και Κοφινά να περνάνε στις θέσεις των Σκοπελίτη, Σταυραντώνη και Νούσιου.

Παρά τις αλλαγές ο ρυθμός δεν έπεσε και η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν εμφανής.

Στο 52′ ο νεοεισελθών Ντίνος αύξησε τον δείκτη του σκορ σε 1-5 και έξι λεπτά αργότερα ο Μπλατσέρη πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και έκτο της ομάδας του.

Ο Ντίνος στο 75′ έγραψε το 1-7, με τον Κοφινά να διαμορφώνει το τελικό 1-8 στο 90′