Ήττα για τον Βόλο με πολλά παράπονα από τη διαιτησία | Τα στιγμιότυπα του αγώνα (vids)

Την ήττα από τον Ατρόμητο γνώρισε ο Βόλος έχοντας ωστόσο έντονα παράπονα από τη διαιτησία που εκφράστηκαν με ανακοίνωση στο ημίχρονο της αναμέτρησης. Για τους γηπεδούχους αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη ενώ αντιθέτως οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν για 9ο συνεχόμενο παιχνίδι αήττητοι και κάνουν όνειρα για play off.

Το ματς

Ο Βόλος ξεκίνησε καλύτερα και είχε το γκολ του Μωραΐτη στο 6ο λεπτό που ακυρώθηκε με την ΠΑΕ μάλιστα να διαμαρτύρεται για την απόφαση.

Ο Ατρόμητος σιγά-σιγά πήρε μέτρα και μετά το 20’ είχε διαδοχικά κερδισμένα κόρνερ και ευκαιρίες, με τον Αντζιέλσκι τελικά με κεφαλιά να σκοράρει στο 25’ μετά την εκτέλεση κόρνερ του Γιουμπιτάνα (0-1). Αυτό το γκολ έφερε ηρεμία στους Περιστεριώτες, άγχωσε τους γηπεδούχους που έμειναν μέσα στο ματς με τον Κόστιτς να είναι…ζεστός.

Ο Βόλος των πολλών προβλημάτων (τραυματίστηκε και ο Μύγας στο ξεκίνημα του αγώνα αλλά και Τάχατος στα πρώτα λεπτά της επανάληψης), δέχθηκε και ένα δεύτερο τέρμα σε μια στιγμή που η ομάδα…ψαχνόταν μετά την αναγκαστική αλλαγή του Τάχατου.

Ο Βαλέντσια πήρε το πέναλτι από τον Κόμπα που δεν είναι φυσικά δεξί μπακ και ο Αντζιέλσκι ανέλαβε την εκτέλεση γράφοντας το 0-2 για τον Ατρόμητο που είχε χάσει στο πρώτο μέρος με τραυματισμό τον Φριντζόνσον.

Οι γηπεδούχοι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων απλά κατάφεραν να μειώσουν στο σκορ με τον Μωραΐτη (1-2) αλλά τίποτα παραπάνω, αφού στη συνέχεια είχαμε την ολοκλήρωση της αναμέτρησης.