Η αποστολή για το εκτός έδρας παιχνίδι των πλέι οφ απέναντι στη Νίκη Βόλου.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Ο Μακεδονικός προέρχεται από τη νίκη (3-2) με ανατροπή κόντρα στην ΑΕΛ και την Κυριακή (14/04, 16.00) αντιμετωπίζει τη Νίκη Βόλου στη Νεάπολη. Βαθμολογικό ενδιαφέρον δεν υφίσταται, οπότε οι Πράσινοι θα επιδιώξουν να διευρύνουν το αήττητο σερί απέναντι σε ομάδες της Θεσσαλίας (3-4-0).
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Εκτός αποστολής έμειναν οι Τσουκάνης, Λεωνιδόπουλος, Αδαμίδης, Τσαμούρης, ενώ σε αυτή βρίσκονται τέσσερις ποδοσφαιριστές από τις ακαδημίες.
Η αποστολή: Γουναρίδης, Περντρέου, Βλάχος, Χασάνογλου, Μπουκουβάλας, Σαραγιώτης, Γρομήτσαρης, Πέδρο Λούκας, Λυμπεράκης, Μελετίδης, Παναγιωτούδης, Χάσεκ, Μαργαριτίδης, Ραμίρεζ, Τσιλιγγίρης, Ζαφειράκης, Μπουλάτοβιτς, Κουλούρης, Γρηγοριάδης, Σιμόνι, Χερίδης.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις