![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Με το επιβλητικό 6-0 πήρε τη νίκη και ταυτόχρονα την πρόκριση ο Πρωτεσίλαος, επί του Τοξότη, στην εξ αναβολής αναμέτρηση που ξεκίνησε στις 4 το απόγευμα νωρίτερα στο γήπεδο του Πτελεού. Οι γηπεδούχοι που δείχνουν ότι είναι σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση, από το αρχή της αναμέτρησης…
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
μπήκαν δυνατά και έδειξαν τις προθέσεις τους, καθώς μόλις στο 2′ είχαν οριζόντιο δοκάρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαρικλέν.
Το 1-0 έγινε λίγο αργότερα (6′) με κεφαλιά του Αλέκου Αραπίτσα που σκόραρε συνολικά τρία γκολ, κάνοντας συγκεκριμένα το 2-0 (με πλασέ στο 10′) και το 5-0 (επίσης με πλασέ στο 51′).
Τα υπόλοιπα τέρματα πέτυχαν οι Ξηρομερήσιος (3-0 στο 19΄ με σουτ), ο 17χρονος Λάμπρος (4-0 με πλασέ στο 44΄) και ο Μαρικέν (τελικό 6-0 με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Παπαδόπουλου στο 59′)
Υπενθυμίζουμε, ότι ο νικητής της αναμέτρησης βάσης προγράμματος θα αγωνιστεί στο πλαίσιο της Β’ βάσης του Κυπέλλου ΕΠΣΘ στη Σκιάθο, με την τοπική ομάδα.
ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ: Μάνος, Λεμονής, Ξηρομερήσιος, Σαμουρδάνης. Νικόπουλος, Κ. Κόρκος (46′ Σούσκος), Χασιώτης, Λάμπος, Παπαδόπουλος, Μαρικλέν (70′ Μαλλιαρός), Αλ. Αραπίτσας) (55′ Χ. Παναγιώτου)
ΤΟΞΟΤΗΣ: Κοντογιάννης, Σιαμουρδάνης, Κυλαδίτης, Αλ Βέτσικας, Στ. Μάρκος, Τσιατσιάνης, Γ. Βέτσικας, Παραδάκης, Τριχιάς (75′ Κυριαζής), Μαϊστράλης (62′ Τσιντρίδης), Τσένα (51′ Παρασχούδης)
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις