Εξ’ αναβολής… νίκη κορυφής (+ βαθμολογία)

Νίκη κορυφής για την ομάδα του Ανθ. Γαζή, που επικράτησε στο γήπεδο Πορταριάς επί της Μακρινίτσας με 1-2, στο εξ’ αναβολής παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής, με το οποίο ολοκληρώθηκε και τυπικά ο α΄ γύρος για τη Β’ ΕΠΣΘ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με γκολ «από τα αποδυτήρια», αφού…

μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης ο Θεοδώρου με πλασέ μέσα από την περιοχή, άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.
Στο 34′ ο Δανιλόπουλος με βολ-πλανέ έκανε το 2-0 με εντυπωσιακό τρόπο κι αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (47′) μείωσαν οι γηπεδούχοι με τον Μπίλο σε 1-2 με σουτ από τη γωνία της περιοχής.
ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ: (*)
ΑΝΘ. ΓΑΖΗΣ: Γκούρης, Ξηροφώτος (65′ Δρακονταΐδης), Αλεξίου, Κωστάκης, Λάσκος, Κατσαρός, Μπακογιάννης (80′ Δημόπουλος), Φ. Παπαδόπουλος, Δανιλόπουλος, Μπρισμπέος, (60′ Σιδηρόπουλος), Θεοδώρου

(*)Σε ένδειξη διαμαρτυρίας, κυρίως για διάφορες διαιτητικές αποφάσεις κι όχι μόνο, εναντίων της ομάδος τους, οι παράγοντες της Μακρινίτσας αποφάσισαν να μην δίνουν στα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης τη σύνθεση της ομάδας.