Έφυγε με το “διπλό” από την Άλλη Μεριά ο Άνθ. Γαζής

Ο Άνθιμος Γαζής στάθηκε τυχερός στο παιχνίδι με τον Ιάσονα Α.Μ. Νίκησε με 0-2, με δύο τέρματα που σημείωσε στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο, οι γηπεδούχοι είχαν τρία δοκάρια και ενώ το σκορ ήταν 0-0. Δύο φορές ο Τσίγγας και μία ο Καλογριάς δεν μπόρεσαν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα, με τις προσπάθειές τους να σταματούν στα δοκάρια του Γκούρη.

Ο Άνθιμος Γαζής πήρε το προβάδισμα στο σκορ στο 60′ όταν ο Παπαδόπουλος βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση μετά από πάσα του Τζήμα και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Το τελικό 0-2 διαμορφώθηκε στο 73ο λεπτό με σουτ του Δανιλόπουλου, ο οποίος έφτασε τα 18 γκολ στο ενεργητικό του.
ΙΑΣΩΝ: Κωνσταντίνου, Μπόγιαν (65′ Βαρελόπουλος), Θεοδωρόπουλος, Ρακής, Κωτσαλής, Τσίγγας, Μασούρας (70′ Σαββάκης), Ζάχος, Καλογριάς, Λιάρος, Ζατσάι (75′ Γεωργούλας).
ΑΝΘ. ΓΑΖΗΣ: Γκούρης, Αλεξίου, Κωστάκης, Κ. Μπρισμπέος (74′ Δ. Μπρισμπέος), Παπαδόπουλος, Λάσκος, Τζήμας, Δανιλόπουλος, Θεοδώρου (38′ λ.τρ. Βαλέρα), Κατσαρός (76′ Μυλωνάς).