![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Ο Πηλέας πήρε την εκτός έδρας νίκη με 0-2 στο παιχνίδι με τα Λεχώνια και διατηρήθηκε στην 3η θέση της κατάταξης. Το 0-1 έγινε στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 35′ με σουτ του Παπαπορφυρίου. Οι φιλοξενούμενοι «κλείδωσαν» τη νίκη τους μετά από κόρνερ του Παπαπορφυρίου και
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
κεφαλιά του Βαΐτση στο 56ο λεπτό.
ΛΕΧΩΝΙΑ: Παλαιορούτης, Μπόγδανος (60′ Μπικοράρος), Βασιλείου, Ράπτης, Παπακυρίτσης, Κυριαζής (80′ Ξενάκης), Κολιός, Μαλίτζι, Ρενάτο, Κουβαράς (75′ Καραγιάννης), Ντενίς.
ΠΗΛΕΑΣ: Φηύβγας, Χιούσι, Μπαρμπαγεωργόπουλος (78′ Αγγέλης), Βαΐτσης, Αλβανόπουλος, Τσουκάλης (82′ Μπαντής), Μπραχιμάι (70′ Βαρσαμάς), Παπαπορφυρίου, Δημόπουλος, Θάνος, Καμπέρης.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις