![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Ο Τοξότης «ξεκόλλησε» από την τελευταία θέση της βαθμολογίας του 1ου ομίλου έπειτα από αρκετές αγωνιστικές, χάρη στο χθεσινό «διπλό» με 2-0 σε βάρος του Ελευθεριακού. Ο Γιώργος Βέτσικας εξελίχθηκε σε πρωταγωνιστή της συνάντησης, αφού πέτυχε και τα δύο τέρματα της ομάδας του Θανάση Χρυσοχού.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Ο 23χρονος μέσος στο 35ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Νικολή και με κοντινό σουτ άνοιξε το σκορ (0-1), ενώ στο 80′ βγήκε τετ-α-τετ μετά από ασίστ του Παραδάκη και με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 0-2.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ: Νικολής, Βαβλέκης, Πρίνος, Πέργαντος, Νώτας, Ιωαννίδης, Φουφίκος (46′ Κτιστάκης), Ράρρας, Παϊπάης, Γούσιος, Καριοτόγλου (47′ Σαραβάνος).
ΤΟΞΟΤΗΣ: Β. Πασπαλάρης, Σιαμουρδάνης, Παρασχούδης, Κυλαδίτης, Στρούγγης, Πελεκούδας, Γ. Βέτσικας, Παπαθεοδώρου (46′ Τσιατσιάνης), Κανδήλας, Μαϊστράλης (62′ Παραδάκης), Κυριαζής (68′ Τριχιάς).
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις