Από ένα καλό ημίχρονο Μαγνησιακός κι Ακρόπολη…

‘Έχοντας ουσιαστικά από ένα καλό ημίχρονο, Ακρόπολη και Μαγνησιακός βρέθηκαν αντιμέτωποι σε φιλικό προετοιμασίας που έγινε στην Αγία Άννα, με την ομάδα του Μαγνησιακού να επικρατεί τελικά 2-1…

Από την πλευρά του Μαγνησιακού, ο Βασίλης Πανόπουλος είχε την ευκαιρία να κάνει πολλές δοκιμές, τόσο σε πρόσωπα όσο και σε αγωνιστικά πλάνα . Έμεινε ικανοποιημένος κυρίως από την εικόνα της ομάδας του στο δεύτερο ημίχρονο, όταν οι ποδοσφαιριστές του είχαν πολύ καλύτερη απόδοση και μπόρεσαν να βγάλουν πολλά από τα πράγματα που δουλεύουν στην προπόνηση. Επίσης ο έμπειρος τεχνικός έμεινε ιδιαίτερα ευχαριστημένος από τα νέα παιδιά που ήρθαν στην ομάδα και την προσπάθεια που κάνουν.
Η Ακρόπολη παρουσιάστηκε καλύτερη στο πρώτο μέρος, ενώ μη έχοντας πολλές επιλογές, λόγω δικαιολογημένων απουσιών ποδοσφαιριστών που έλειπαν για επαγγελματικούς λόγους, στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Γιάννη Ακτσιαλή δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό του αγώνα
Σε ότι αφορά τη διαμόρφωση του σκορ με τον Τριχοπούλου στο 20′ προηγήθηκε η Ακρόπολη, για να ισοφαρίσει και να προηγηθεί ο Μαγνησιακός στο δεύτερο ημίχρονο, με δύο γκολ από σουτ του Χατζητρακόσια, στο 61′ και στο 70′, με το δεύτερο να είναι εκπληκτικής εκτέλεσης, καθώς έγινε έξω από την περιοχή και η μπάλα με δύναμη καρφώθηκε στο “παραθυράκι” της αντίπαλης εστίας
ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ: Βιτσιος, Δοδοντζίδης, Πέτρου, Προβιάς, Κονοτβάς, Γκέρτσος, Μάιπας, Οικονόμου, Χατζητρακόσιας, Δεμίρης, Λ’ετο
Στο β’ ημίχορνο Τσιάνος, Αντωνόπουλος, Αλβανός, Κατσαμόρας, Βασιλείου.

ΑΚΡΟΠΟΛΗ: Ανατολής, Μπέας, Βλιωρας, Φώτου Φ., Τσιαντής, Κολημήτρας Κ., Θεοδώρου, Τριχόπουλος Αξιώτης, Παγώνης, Σιαμετης