Εξαιρετικός ο Θησέας, 1-1 με Αστέρα στην Ιτέα

Ολοένα και καλύτερος από παιχνίδι σε παιχνίδι παρουσιάζεται ο Θησέας. Η ομάδα της Αγριάς πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με αντίπαλο τον ισχυρό Αστέρα στην Ιτέα. Ο Θησέας αγωνίστηκε με αρκετές απουσίες, καθώς δεν έπαιξαν οι Οικονόμου, Χατζησταμάτης, Γαλανόπουλος, ενώ στα τελευταία λεπτά χρησιμοποιήθηκε ο δεξιός μπακ Σπύρος Παναγιώτου, που αποκτήθηκε από την Αγία Παρασκευή.

Η ομάδα του Κώστα Παπαστεργίου προηγήθηκε στο 14’ με πλασέ του Βλάχου, ύστερα από πάσα του Αγιασιώτη, ενώ στο 78’ ο Αστέρας ισοφάρισε με πέναλτι του Κακάβα, το οποίο κέρδισε ο ίδιος από τον Γιαουπλάρι. Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι είχαν και δύο δοκάρια.

ΘΗΣΕΑΣ: Κεφαλάς (46’ Κουτσιρίμπας ), Καψιώτης, Βαν Ντε Γουΐχε, Κοτζαθανάσης, Γιαουπλάρι, Σφάκας (20’ λ. τρ. Ζάχος), Πέτσης, Παπαϊωάννου (79’ Κακάλιας), Βλάχος (30’ λ. τρ. Φραγκογιάννης), Αγιασιώτης (65’ Αγγελής), Δημητριάδης (83’ Παναγιώτου).