Δεν είχε βροχή… αλλά έβρεχε γκολ στη Σούρπη

Με μεγάλα ποσοστά ευστοχίας ο Αίαντας κατάφερε να πάρει ευρεία σε έκταση νίκη επί του Παγασητικού με 6-1. Για τους γηπεδούχους πρόσωπο της ημέρας ο Κατσαβριάς, ο οποίος σκόραρε τρεις φορές κι έκανε την ασίστ στο τελευταίο γκολ, ενώ δυο τέρματα πέτυχε κι ο Χειλάς…

Παρά το μεγάλο εις βάρος της σκορ, η ομάδα του Παγασητικού είχε πολύ καλή εμφάνιση, γεγονός που σημείωσαν και οι παράγοντες του Αίαντα. Ωστόσο, για την ομάδα του Χρήστου Καψιώτη η έλλειψη συγκέντρωσης κατά την αμυντική λειτουργία της, ήταν το στοιχείο που διαμόρφωσε το αποτέλεσμα..
Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και μόλις στο πρώτο λεπτό είχαν δοκάρι με τον Χειλά. Με τη συμπλήρωση του δεκαλέπτου ο Κατσαβριάς άνοιξε το σκορ με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Μπιρστάι, για να έχουμε το 2-0 στο 19′ με τετ α τετ του Χειλά.
Στο 31′ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με σουτ του Καραγιώργου, μέσα από την περιοχή, για να έχουμε το σκορ ημιχρόνου με γκολ που σημείωσε ο Χειλάς στο 42′, διαμορφώνοντας το 3-1
Με την έναρξη του β’ μέρους ο Κατσαβριάς με πλασέ έκανε το 4-1 και με τον ίδιο τρόπο ο ίδιος παίκτης στο 65′ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-1.
Το τελικό 6-1 διαμορφώθηκε στο 82′ με κεφαλιά του Μπιρτσάι από σέντρα του Κατσαβριά.
ΑΙΑΣ: Χαλάτσης, Κραβαρίτης, Παπανικολόπουλος, Πλαβός, Γρούνας (70′ Μπούρας), Μπιρτσάι, Χουλιαράς, Σιαμέτης, Χειλάς, Κατσαβριάς (46′ Χριστέλος) , Μαλλιαρός (46′ Ξηροκώστας)
ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ: Αλέξης, Γκατζούνας, Μπραχόλι (25′ Σίμος), Καράνταγλης (46′ Ν. Κικκής), Χαλκίδης, Ξηρομερίτης, Λάιος Κουτλούμπασης (63′ Καρπέτας), Μαρούφ (67′ Μ. Βουρδάκης), Ρούσας, Καραγιώργος