Δίκαιη νίκη για Διαγόρα, στον Πτελεό

Η διαφορά στην ποιότητα των δυο ομάδων πιστοποιήθηκε κι από το τελικό αποτέλεσμα που βρήκε νικητή τον Διαγόρα με 3-0 επί του Πρωτεσιλάου, στην αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο Πτελεού. Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη του Διαγόρα στο πρωτάθλημα (πρώτη εκτός έδρας), την ώρα που ο Πρωτεσίλαος έχει στο ενεργητικό του μόλις μια ισοπαλία.

Δυο από τα τρία γκολ των νικητών στο α΄μέρος, στο δεύτερο 45λεπτο με πέναλτι διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Βαλωτής (30’) έκανε το 1-0 και ο Ιωάννου δέκα λεπτά αργότερα (40’) ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος ο Τσουκάλης κέρδισε πέναλτι (64’) που μετέτρεψε σε γκολ ο Κυριάκος, στο ντεμπούτο του με την ομάδα του Στεφανοβικείου, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0

ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ: Τίτας, Ακριβούσης (75’ Ι. Λάμπος), Μαλλιαρός, Λεϊμονής, Απ. Λάμπος, Κ. Κόρκος, Σούδης, Θ. Κόρκος (70’ Μαρμαρινός ), Μουσαμπελίου, Κοπάνας, Παναγιώτου (65’ Σιαμανίκος).
ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Β. Βουραζέρης, Καραμπούζης, Πρασσάς, Ιωάννου, Κ. Καραπλιάγκος, Καλιακούδας, Γουτούλης, Τζιώλας (75’ Σπ. Καραπλιάγκος), Κουβελάς, Κυριάκος (82’ Ντάφος), Βαλωτής.