Σάρωσε τα μετάλλια ο ΝΟΒ-Α στα « ΔΡΟΣΕΙΑ 2018»

Το Σαβ/κο 24-25/11/2018, στη Λάρισα, η Προαγωνιστική ομάδα Κολύμβησης του ΝΟΒ-Α έλαβε μέρος στους Κολυμβητικούς αγώνες  “Δρόσεια 2018».

Η αποστολή απαρτίζονταν από 50 αθλητές-τριες κατακτώντας συνολικά 49 μετάλλια ,(21 χρυσά-13 ασημένια-15χάλκινα) και 1 ρεκόρ αγώνων

Αναλυτικά οι επιτυχίες:

Κορίτσια 12 ετών:

Αποστολάκη Αθανασία, Νικάκη Βασιλική 3η 200μ ελεύθερο, Νικάκη Δήμητρα, Σταφυλά Κάλλι, Πίσπα Νινέττα

Αγόρια 12 ετών:

Καλόγηρος Δημήτριος 3ος 50μ ελεύθερο κ 100μ ύπτιο, Λαθουράς Γεώργιος 1ος 100μ ελεύθερο κ 200μ ελεύθερο κ 400μ ελεύθερο, Τακτικός Άγγελος 1ος 50μ πρόσθιο 2ος 200μ πρόσθιο 3ος 100μ πρόσθιο, Τριανταφυλλίδης Στέφανος 1ος 50μ πεταλούδα κ 200μ μ.α. κ 400μ μ.α., Τσούνης Γεώργιος 3ος 200μ ελεύθερο, Σφέτσας Δημήτρης 4×50μ ελεύθερο 1η θέση με τους: Τριανταφυλλίδη Στέφανο, Καλόγηρο Δημήτρη, Σφέτσα Δημήτρη, Λαθουρά Γεώργιο 4×50μ μ.ο. 2η θέση με τους: Καλόγηρο Δημήτρη, Τακτικό Άγγελο, Τριανταφυλλίδη Στέφανο, Λαθουρά Γεώργιο

Κορίτσια 11 ετών:

Βαλατσού Ευαγγελία, Νιζάμη Μελίνα, Νικάκη Ζωή 1η 50μ πρόσθιο κ 100μ πρόσθιο κ 200μ πρόσθιο με ρεκόρ αγώνων, Σκαλίδη Μιράντα 4×50μ μ.ο. 3η θέση με τις Νιζάμη Μελίνα, Νικάκη Ζωή, Βαλατσού Ευαγγελία, Σκαλίδη Μιράντα

Αγόρια 11 ετών:

Αναγνώστου Απόστολος, Βαΐτσης Αντώνης, Ζαχαράς Νίκος, Ζεμπίλας Δημήτρης, Κολύμπασης Σπύρος 3ος 50μ ελεύθερο κ 100μ ελεύθερο κ 100μ ύπτιο, Μπασέκης Αλέξανδρος 1ος 50μ ελεύθερο 2ος 50μ πεταλούδα κ 200μ ελεύθερο, Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανός 1ος 50μ πρόσθιο 2ος 400μ ελεύθερο, Σδρόλιας Ευρυπίδης, Σκραπάλλι Άγγελος, Σταματάς Ορφέας, Τζώρτζης Νεοπτόλεμος, Τουλούδης Ιωάννης 1ος 50μ πρόσθιο 2ος 100μ πρόσθιο 3ος 200μ πρόσθιο, Τσιρπανλής Νίκος, Καπετανιάς Σπύρος 4×50μ ελεύθερο 1η θέση με τους Μπασέκη Αλέξανδρο, Σδρόλια Ευρυπίδη, Τουλούδη Ιωάννη, Κολύμπαση Σπύρο 4×50μ μ.ο. 2η θέση με τους Σκραπάλλι Άγγελο, Τουλούδη Ιωάννη, Μπασέκη Αλέξανδρο, Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανό

Κορίτσια 10 ετών:

Λαθουρά Ελένη, Τζώρτζη Όλγα 1η 200μ μ.α. 2η 200μ ελεύθερο, Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα 1η 50μ ελεύθερο 3η 100μ ελεύθερο

Αγόρια 10 ετών:

Γαργαλέτσος Αλέξανδρος, Διαμαντίδης Ιπποκράτης 1ος 200μ ελεύθερο 3ος 50μ ύπτιο, Ζαφειράκος Ιωάννης 2ος 50μ πρόσθιο, Πλαστάρας Αλέξανδρος 2ος 100μ πρόσθιο, Τσούνης Ταξιάρχης 1ος 100μ ελεύθερο 2ος 200μ ελεύθερο, Φρύδας Παντελής, Γκαλδάνας Ιωάννης 4×50μ ελεύθερο 1η θέση με τους Διαμαντίδη Ιπποκράτη, Ζαφειράκο Ιωάννη, Πλαστάρα Αλέξανδρο, Τσούνη Ταξιάρχη 4×50μ μ.ο. 3η θέση με τους Διαμαντίδη Ιπποκράτη, Ζαφειράκο Ιωάννη, Τσούνη Ταξιάρχη, Γαργαλέτσο Αλέξανδρο

Κορίτσια 9 ετών:

Καρτσιώτη Μυρτώ 2η 50μ ύπτιο, Παπακωνσταντίνου Ιωάννα 3η 50μ πρόσθιο, Πίσπα Εύα, Τριανταφυλλίδη Μελίνα, Τσιρπανλή Στέλλα, Τσίτογλου Αθηνά 4×50μ ελεύθερο 1η θέση με τις Τριανταφυλλίδη Μελίνα, Πίσπα Εύα, Καρτσιώτη Μυρτώ, Παπακωνσταντίνου Ιωάννα 4×50μ μ.ο. 3η θέση με τις Καρτσιώτη Μυρτώ, Παπακωνσταντίνου Ιωάννα, Τριανταφυλλίδη Μελίνα, Πίσπα Εύα

Αγόρια 9 ετών:

Αλεξάνδρου Χρήστος, Ζωγράφος Ιωάννης, Κρατήρας Μάριος, Ρεμί Οδυσσέας, Ρεντινιώτης Νίκος 2ος 50μ πεταλούδα

Ο Πρόεδρος κ. Χαράλαμπος Τσουκαλάς και τα μέλη του Δ.Σ. του ΝΟΒ-Α, συγχαίρουν όλους τους  αθλητές-τριες για τις διακρίσεις τους, την εφορεία του τμήματος και τους προπονητές της και τους εύχονται καλή συνέχεια με επιτυχίες.

Δελτίο Τύπου ΝΟΒ-Α