Νέα ήττα για τη Νίκη, 55-61 από τους Μαχητές Πεύκων

Σε ένα κομβικής σημασίας παιχνίδι, η Νίκη έχασε στο κλειστό της Ν. Ιωνίας από τους Μαχητές Πεύκων με 55-61, για την 20η αγωνιστική της Β’ Εθνικής κατηγορίας μπάσκετ.

Οι «κυανόλευκοι» προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 34-30, ενώ έκλεισαν και την Τρίτη περίοδο προηγούμενοι στο σκορ (48-41), ωστόσο, στο τέταρτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους διαφορά και να πάρουν στο τέλος το ροζ φύλλο αγώνα.

Πρώτοι σκόρερ από πλευράς Νίκης ήταν οι Τάσσος και Φρουσκλιάς, οι οποίοι σημείωσαν από 13 πόντους. Από τους νικητές ο Μητσάκης με 14 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ.

Τα δεκάλεπτα: 24-15, 34-30, 48-41, 55-61

Νίκη Βόλου (Γιασάρης – Στρατίκης): Καραγέωργος 4(1), Βερτζάγιας, Καρπέτης, Γιωτόπουλος 3(1), Κουτίνας 9 (1), Τσαβές, Τασιούδης 7, Τσώλης 6, Τάσσος 13, Φρουσκλιάς 13 (1), Διγενής

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων (Χατζηκυριακίδης) Βαϊντερλής, Βογιατζής 6(2) , Δήμας , Μαυρίδης 9(1), Κλωναράς 6, Καραγιαννίδης 2,  Τσιμίδης 4 , Μητσάκης 14(2), Ελευθεριάδης 12, Χατζημιχαηλίδης 6, Παλιαχάνης, Λαζάρου 2.