Ξηροφώτος: Ευχαριστημένος από τους παίκτες μου

Ο προπονητής του ΑΟ Σελλάνων, Στέφανος Ξηροφώτος, στις δηλώσεις του μετά το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό τόνισε πως η ομάδα του προσπάθησε να πάρει κάτι από το σημερινό παιχνίδι, ωστόσο, δεν τα κατάφερε, από τη στιγμή που ο Ολυμπιακός με την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου γύρισε το ματς, καθώς προηγήθηκε με 2-1. Αναλυτικά οι δηλώσεις του Στέφανου Ξηροφώτου: «Παίζαμε με τον πρωτοπόρο του πρωταθλήματος. Όλη την εβδομάδα μιλήσαμε με τους παίκτες για το παιχνίδι και είπαμε ότι θα προσπαθούσαμε να πάρουμε από αυτό το ματς ότι μπορούμε. Μπήκαμε δυνατά στον αγώνα, ευτυχήσαμε στη δεύτερη καλή ευκαιρία που δημιουργήσαμε να προηγηθούμε στο σκορ και πιστεύω πως θα μπορούσαμε να πετύχουμε δεύτερο τέρμα. Πάνω στον πανικό του αντιπάλου είχαμε 2-3 περιπτώσεις για γκολ. Ωστόσο, σε συνδυασμό με τη γρήγορη ισοφάριση από τον Ολυμπιακό και το γκολ που δεχθήκαμε στο 45ο λεπτό, οδηγηθήκαμε στο να μην πάρουμε τίποτα από αυτό το παιχνίδι. Είμαι ευχαριστημένος απ’ όλους τους ποδοσφαιριστές, καλύψαμε τις απουσίες που είχαμε και θα πρέπει από δω και πέρα με την ίδια δύναμη να αντιμετωπίσουμε όλα τα παιχνίδια, καθώς στόχος μας είναι να σωθεί η ομάδα, όσο το δυνατόν πιο γρήγορα. Επίσης, έχουμε ως στόχο την κατάκτηση του κυπέλλου, καθώς η ομάδα μας θα παίξει το τελικό της ΕΠΣ Καρδίτσας.

Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό για τη νίκη του. Βάσει εικόνας και βάσει των εμφανίσεων του στα ντέρμπι, έδειξε ότι δίκαια είναι πρώτος. Εμείς από την πλευρά μας συμβάλαμε σήμερα στο να γίνει ένα πολύ καλό παιχνίδι».