Εκτός τελικού της Α1 ΕΣΚΑΘ ο Γ.Σ. Αλμυρού

Ο Γ.Σ. Αλμυρού ηττήθηκε 76-67 στην Καρδίτσα από την τοπική Αναγέννηση στο δεύτερο αγώνα της ημιτελικής φάσης και έμεινε εκτός τελικού της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Η ομάδα του Γιάννη Στεργιόπουλου ήταν ανταγωνιστική στο πρώτο ημίχρονο, αλλά και μέχρι την τρίτη περίοδο, δεν μπόρεσε, ωστόσο, στο τέλος να πάρει τη νίκη από μια πολύ καλή ομάδα.

Ο ΓΣΑ ολοκλήρωσε μία εξαιρετική σεζόν στον 1ο όμιλο, παρουσιάζοντας πολύ ανταγωνιστική εικόνα στα πλέι οφ ανόδου κόντρα σε ισχυρό αντίπαλο και σίγουρα αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στον Γιάννη Στεργιόπουλο και τους παίκτες του για τη μεγάλη προσπάθεια.

Δεκάλεπτα: 20-23, 44-45, 58-52, 76-67
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Παππάς): Τσέλιος 8, Χατζηγούλας, Κοβάτσεβ 16 (2), Αργύρης 22 (6), Σπανόπουλος 11 (2), Νότος, Καλλιάρας 19.
Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ (Στεργιόπουλος): Κοντοστάθης 9 (1), Τοκατλίδης 3, Μαμούρας 9 (1), Παπούλιας 22 (1), Συνάζος, Παπακωνσταντίνου 3 (1), Βλήτσιος 8 (1), Θέος, Γώγουλας 11 (3), Βαλαμούτης 2.