Το πρόγραμμα του παγκοσμίου Κυπέλλου και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις

Το Παγκόσμιο Κύπελλο της Κίνας πλησιάζει, με την 31η Αυγούστου να σηματοδοτεί την ημέρα έναρξης και την Εθνική μας να ξεκινά την 1η Σεπτεμβρίου με αντίπαλο το Μαυροβούνιο, ενώ το πρόγραμμα θα είναι πλούσιο από αναμετρήσεις καθημερινά στη δημόσια τηλεόραση, προσφέροντας άφθονο θέαμα στους Έλληνες φιλάθλους.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα του Παγκοσμίου Κυπέλλου:

Σάββατο 31 Αυγούστου

10:30 Αγκόλα – Σερβία, ΕΡΤ2

11:00 Πολωνία – Βενεζουέλα, ert.gr

11:30 Ρωσία – Νιγηρία, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Ιράν – Πουέρτο Ρίκο, ert.gr

14:30 Φιλιππίνες – Ιταλία, ΕΡΤ3

15:00 Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα, ΕΡΤ SPORTS

15:30 Ισπανία – Τυνησία, ΕΡΤ2

15:30 Αργεντινή – Νότια Κορέα, ert.gr

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

10:30 Καναδάς – Αυστραλία, ert.gr

11:00 Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία, ert.gr

11:30 Τουρκία – Ιαπωνία, ΕΡΤ2

14:30 Σενεγάλη – Λιθουανία, ert.gr

15:00 Ελλάδα – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS

15:30 Τσεχία – ΗΠΑ, ΕΡΤ2

15:30 Γαλλία – Γερμανία, ΕΡΤ3

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

10:30 Ιταλία – Αγκόλα, ΕΡΤ2

11:00 Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού, ert.gr

11:30 Νιγηρία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Τυνησία – Ιράν, ert.gr

14:30 Σερβία – Φιλιππίνες, ΕΡΤ3

15:00 Κίνα – Πολωνία, ΕΡΤ2

15:30 Πουέρτο Ρίκο – Ισπανία, ΕΡΤ SPORTS

15:30 Νότια Κορέα – Ρωσία, ert.gr

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

10:30 Αυστραλία – Σενεγάλη, ert.gr

11:00 Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Ιαπωνία – Τσεχία, ΕΡΤ2

11:30 Γεωργία – Δομινικανή Δημοκρατία, ert.gr

14:30 Λιθουανία – Καναδάς, ΕΡΤ3

15:00 Βραζιλία – Ελλάδα, ΕΡΤ SPORTS

15:30 ΗΠΑ – Τουρκία, ΕΡΤ2

15:30 Ιορδανία – Γαλλία, ert.gr

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

10:30 Αγκόλα – Φιλιππίνες, ΕΡΤ2

11:00 Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία, ert.gr

11:30 Πουέρτο Ρίκο – Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Νότια Κορέα – Νιγηρία, ert.gr

14:30 Ιταλία – Σερβία, ΕΡΤ2

15:00 Βενεζουέλα – Κίνα, ert.gr

15:30 Ρωσία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS

15:30 Ισπανία – Ιράν, ert.gr

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

10:30 Καναδάς – Σενεγάλη, ert.gr

11:00 Βραζιλία – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Τουρκία – Τσεχία, ΕΡΤ2

11:30 Γερμανία – Ιορδανία, ert.gr

14:30 Λιθουανία – Αυστραλία, ΕΡΤ3

15:00 Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS

15:30 ΗΠΑ – Ιαπωνία, ΕΡΤ2

15:30 Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία, ert.gr

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

10:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

14:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3

15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

10:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

11:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

14:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3

15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου

14:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

16:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

14:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

16:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

14:00 Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

16:00 Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

11:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

15:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

11:00 Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS

15:00 Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

11:00 Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS

15:00 Τελικός, ΕΡΤ SPORTS