Το πρόγραμμα 7ης-16ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ

Η Σούπερ Λιγκ στο Διοικητικό Συμβούλιο της Παρασκευής (4/10) ενέκρινε το αναλυτικό πρόγραμμα για το υπόλοιπο του πρώτου γύρου αλλά και για τις πρώτες τρεις αγωνιστικές του δεύτερου.

Όλα τα ντέρμπι που απομένουν για τον πρώτο γύρο δηλαδή το Ολυμπιακός – ΑΕΚ της 8ης αγωνιστικής, το ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός της 9ης αγωνιστικής, το ΑΕΚ – Αρης της 11ης αγωνιστικής και το Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ της 12ης αγωνιστικής ορίστηκαν Κυριακή.

Στις επόμενες 10 αγωνιστικές ορίστηκαν και τέσσερα παιχνίδια Δευτέρα, μεταξύ των οποίων το ΠΑΟΚ – Ατρόμητος για την 16η στις 23/12.

Ενδιαφέρον επίσης παρουσιάζει και ο ορισμός μίας εμβόλιμης αγωνιστικής, της 15ης το διήμερο Τετάρτη-Πέμπτη 18-19 Δεκεμβρίου.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα:
7η αγωνιστική
Σάββατο (19/10)
Ολυμπιακός – ΟΦΗ (19.30)
Παναιτωλικός – ΑΕΛ (20.00)
Κυριακή (20/10)
Ξάνθη – Άρης (17.00)
Πανιώνιος – Αστέρας Τρίπολης (17.15)
ΠΑΟΚ – Λαμία (18.00)
ΑΕΚ- Βόλος (19.30)
Ατρόμητος – Παναθηναϊκός (20.00)

8η αγωνιστική
Σάββατο (26/10)
ΟΦΗ – Ξάνθη (17.15)
Βόλος – ΠΑΟΚ (19.30)
Κυριακή (27/10)
Παναθηναϊκός – ΑΕΛ (15.00)
Ατρόμητος – Πανιώνιος (17.00)
Άρης – Παναιτωλικός (17.15)
Ολυμπιακός – ΑΕΚ (19.30)
Δευτέρα (28/10)
Αστέρας Τρίπολης – Λαμία (19.30)

9η αγωνιστική
Σάββατο (2/11)
Πανιώνιος – Άρης (19.30)
Ξάνθη – Ολυμπιακός (20.00)
Κυριακή (3/11)
ΑΕΛ – ΟΦΗ (15.00)
Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης (17.00)
ΑΕΚ – Ατρόμητος (19.30)
ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός (20.00)
Δευτέρα (4/11)
Λαμία – Βόλος (20.00)

10η αγωνιστική
Σάββατο (9/11)
Βόλος – Παναιτωλικός (17.15)
ΟΦΗ – ΠΑΟΚ (19.30)
Κυριακή (10/11)
Άρης – Αστέρας Τρίπολης (15.00)
Ξάνθη – Πανιώνιος (17.00)
Ολυμπιακός – Ατρόμητος (17.15)
Παναθηναϊκός – ΑΕΚ (19.30)
Δευτέρα (11/11)
ΑΕΛ – Λαμία (19.30)

11η αγωνιστική
Σάββατο (23/11)
Πανιώνιος – Ολυμπιακός (19.30)
Λαμία – Ξάνθη (20.00)
Κυριακή (24/11)
Ατρόμητος – ΟΦΗ (17.00)
Αστέρας Τρίπολης – Βόλος (17.15)
ΠΑΟΚ – ΑΕΛ (18.00)
ΑΕΚ – Άρης (19.30)
Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός (19.30)

12η αγωνιστική
Σάββατο (30/11)
Πανιώνιος – Παναιτωλικός (17.15)
ΟΦΗ – ΑΕΚ (19.30)
Κυριακή (1/12)
Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης (15.00)
Ξάνθη – Ατρόμητος (17.00)
ΑΕΛ – Βόλος (17.15)
Άρης – Λαμία (17.15)
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ (19.30)

13η αγωνιστική
Σάββατο (7/12)
ΠΑΟΚ – Ξάνθη (18.00)
ΑΕΚ – Πανιώνιος (19.30)
Παναιτωλικός – Ολυμπιακός (20.00)
Κυριακή (8/12)
Λαμία – ΟΦΗ (17.00)
Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΛ (17.15)
Ατρόμητος – Άρης (19.30)
Βόλος – Παναθηναϊκός (19.30)

14η αγωνιστική
Σάββατο (14/12)
ΟΦΗ – Άρης (17.15)
Παναθηναϊκός – Λαμία (19.30)
Ξάνθη – ΑΕΚ (20.00)
Κυριακή (15/12)
ΑΕΛ- Ατρόμητος (15.00)
Βόλος – Πανιώνιος (17.15)
Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός (19.30)
Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ (19.30)

15η αγωνιστική
Τετάρτη (18/12)
Ξάνθη – Παναιτωλικός (17.00)
Ολυμπιακός – ΑΕΛ (17.15)
ΟΦΗ – Παναθηναϊκός (17.15)
ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης (19.30)
Ατρόμητος – Λαμία (19.30)
Πέμπτη (19/12)
Άρης – Βόλος (17.15)
Πανιώνιος – ΠΑΟΚ (19.30)

16η αγωνιστική
Σάββατο (21/12)
Αστέρας Τρίπολης – Ξάνθη (19.30)
Λαμία – ΑΕΚ (19.30)
Κυριακή (22/12)
ΑΕΛ – Πανιώνιος (15.00)
Παναιτωλικός – ΟΦΗ (17.00)
Βόλος – Ολυμπιακός (17.15)
Παναθηναϊκός – Άρης (19.30)
Δευτέρα (23/12)
ΠΑΟΚ – Ατρόμητος (18.00)