Με επιτυχία η ετήσια εκδήλωση του Ερασιτέχνη της Νίκης Βόλου

Με δεσμεύσεις για το μέλλον κι ευχές για μεγαλύτερες επιτυχίες, ο Σύλλογος Γ.Σ.Β “Η ΝΙΚΗ” έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα στο κέντρο “Γκάζι” την Παρασκευή 28 Φεβρουαρίου.

Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν εκπρόσωποι των Βουλευτών Μαγνησίας της ΝΔ Ζέττας Μακρή, Θανάση Λιούπη και Κωνσταντίνου Μαραβέγια, ο Βουλευτής Μαγνησίας του ΣΥΡΙΖΑ Αλέξανδρος Μεϊκόπουλος, χαιρετισμό απέστειλε η Βουλευτής Μαγνησίας του ΣΥΡΙΖΑ Κατερίνα Παπανάτσιου, παρέστησαν επίσης η πρώην Υφυπουργός Εσωτερικών Μαρίνα Χρυσοβελώνη, η Αντιπεριφερειάρχης Μαγνησίας Δωροθέα Κολυνδρίνη, ο περιφερειακός σύμβουλος Κώστας Χαλέβας και η Πρόεδρος του ΤΕΕ Μαγνησίας Νάνσυ Καπούλα. 

Ο Πρόεδρος του Ερασιτέχνη του Γ.Σ.Β. “Η ΝΙΚΗ” Στέργιος Φάτσης, ζήτησε τη συμβολή των Βουλευτών, στις προσπάθειες που γίνονται για  την άρση του Νόμου 4604/2019, που αφορά στην απαγόρευση σύναψης προγραμματικών συμβάσεων με νομικά πρόσωπα ιδιωτικού δικαίου για τη χρηματοδότησης έργων, ενώ αναφέρθηκε και στις επαφές με τη ΓΑΙΟΣΕ.

Μάλιστα όσον αφορά στο ποδοσφαιρικό τμήμα εξήρε τα όσα έχουν επιτευχθεί από τους κ.κ. Αλέξη Παπακωνσταντίνου και Στάικο Βεργέτη, χρησιμοποιώντας μάλιστα μια δήλωση του Κλοπ “Ήρθα  να κάνω τους αμφισβητίες πιστούς” – αυτό το έχουν πετύχει οι κ.κ. Παπακωνσταντίνου και Βεργέτης”.

Ο Σύλλογος έκοψε την πίτα και το φλουρί, κέρδισε το τμήμα ακαδημιών ποδοσφαίρου, λαμβάνοντας ως δώρο χρηματικό έπαθλο.

Στη συνέχεια, οι Πρόεδροι των Δ.Ε. και οι έφοροι των τμημάτων προχώρησαν σε βραβεύσεις κι απολογισμούς για τα τμήματα του Συλλόγου.

Βραβεύσεις

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης βραβεύτηκαν:

Από τον Ερασιτέχνη βραβεύτηκαν οι κ.κ. Νίκος Αδαμάσογλου – Γιάννης Γιαννουρής

Από την Κολύμβηση βραβεύτηκαν οι κολυμβητές που κατέκτησαν το πανελλήνιο πρωτάθλημα  age group το 2019.

ΠΑΙΔΕΣ

Κοντοβάς Γιάννης τιμητική πλακέτα και δίπλωμα

3η 400 ελεύθερο

2η 100 πεταλούδα

3η 200 πεταλούδα

2η  4Χ200 ελεύθερο

3η 4Χ100 μικτή ομαδική

Αναστασάκης Δημήτρης τιμητική πλακέτα και δίπλωμα

1η 400 μικτή ατομική

3η 200 μικτή ατομική

2η  4Χ200 ελεύθερο

3η 4Χ100 μικτή ομαδική

Μιαρίτης Αλέξανδρος τιμητική πλακέτα και δίπλωμα

2η  4Χ200 ελεύθερο

3η 4Χ100 μικτή ομαδική

Γκέκας Λάζαρος τιμητική πλακέτα και δίπλωμα

2η  4Χ200 ελεύθερο

3η 4Χ100 μικτή ομαδική

Ιωαννίδης Ιωάννης τιμητικό δίπλωμα

Καλαμπούκας Νίκος τιμητικό δίπλωμα

Ευθυμίου Παντελής τιμητικό δίπλωμα

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Χατζηεφραιμίδου Μαρία τιμητική πλακέτα και δίπλωμα

1η 200 πεταλούδα

1η 200 μικτή ατομική

3η 100 ύπτιο

Τσαλούχου Χαρούλα τιμητικό δίπλωμα

Ξενιτοπούλου Καλλιόπη τιμητικό δίπλωμα

Μεριστούδη Βάϊα τιμητικό δίπλωμα

Κασαπλέρη Βικτώρια τιμητικό δίπλωμα

Κοττά Σταυρούλα τιμητικό δίπλωμα

Χατζηεφραιμίδου Σταυρούλα τιμητικό δίπλωμα

Χατζηεφραιμίδου Μαρίνα τιμητικό δίπλωμα

Γελαδάρη Στεφανία τιμητικό δίπλωμα

Ακριβούση Σταματία τιμητικό δίπλωμα

Αράμπογλου Κωνσταντίνα τιμητικό δίπλωμα

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α’ τιμητική πλακέτα και δίπλωμα

Λιάκος Ιωάννης

2η 400 Μικτή Ατομική

Λουκάκης Θωμάς τιμητικό δίπλωμα

Σδράλλης Απόστολος τιμητικό δίπλωμα

Χασιώτης Κωνσταντίνος τιμητικό δίπλωμα

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α’

Ιωαννίδη Ευτυχία τιμητική πλακέτα και δίπλωμα

1η 200 ύπτιο

1η 200 μικτή ατομική

1η 400 Μικτή Ατομική

3η 4Χ200 ελεύθερο

Κοττά Χρύσα τιμητικό δίπλωμα

Κουτίνα Σοφία  τιμητική πλακέτα και δίπλωμα

3η 4Χ200 ελεύθερο

Καραλή Μαγδαληνή τιμητική πλακέτα και δίπλωμα

3η 4Χ200 ελεύθερο

Ποδαρά Ελένη τιμητική πλακέτα και δίπλωμα

3η 4Χ200 ελεύθερο

Σούμπαση Κατερίνα τιμητικό δίπλωμα

Χαρίτου Νικολέτα τιμητικό δίπλωμα

Χαρίτου Κωνσταντίνα τιμητικό δίπλωμα

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β’

Ιωαννίδης Γεώργιος τιμητική πλακέτα και δίπλωμα

2η 400 ελεύθερο

2η 800 ελεύθερο

2η 1500 ελεύθερο

1η 4Χ200 ελεύθερο

3η 4Χ100 ελεύθερο

3η 4Χ100 μικτή ομαδική

Θεοδοσόπουλος Ιωάννης τιμητική πλακέτα και δίπλωμα

1η 4Χ200 ελεύθερο

3η 4Χ100 ελεύθερο

3η 4Χ100 μικτή ομαδική

Κουκουσέλης Νικόλαος τιμητική πλακέτα και δίπλωμα

1η 4Χ200 ελεύθερο

3η 4Χ100 ελεύθερο

3η 4Χ100 μικτή ομαδική

Κοντοβάς Απόστολος τιμητική πλακέτα και δίπλωμα

1η 4Χ200 ελεύθερο

3η 4Χ100 ελεύθερο

3η 4Χ100 μικτή ομαδική

Στύλας Χρήστος τιμητικό δίπλωμα

Στύλας Τάσος τιμητικό δίπλωμα

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β’

Αντωνίου Βαρβάρα τιμητικό δίπλωμα

Γκέκα Σοφία τιμητικό δίπλωμα

Βενέτη Εβελίνα τιμητικό δίπλωμα

ΑΝΔΡΩΝ

Λάιος Θεόδωρος τιμητικό δίπλωμα

Και οι δύο προπονητές της αγωνιστικής ομάδας επίσης τιμητικό δίπλωμα

Αδαμόπουλος Δημήτρης και Βλιώρας Αχιλλέας καθώς και το Ιατρικό Κέντρο “Φροντίδα” για τη συμβολή του στον Σύλλογο και στο τμήμα.

Από τις ακαδημίες ποδοσφαίρου, βραβεύτηκε ο Γιώργος Κοζάκης ο οποίος μάλιστα πρόσφερε στον προπονητή της ομάδα ποδοσφαίρου Στάικο Βεργέτη, την μπάλα με την οποία έπαιξε η ομάδα στα Ψαχνά Ευβοίας κερδίζοντας την άνοδο στην Super League.

Από τον Στίβο βραβεύτηκαν οι 

Κατερίνα Κόκκαλη ( 2η στο τριπλούν στο πανελλήνιο μαθητικό πρωτάθλημα στα Ιωάννινα)

Ανδρομάχη Βελέντζα (3η στα 80μ. Εμπόδια στις παγκορασίδες στο πανελλήνιο πρωτάθλημα της Καβάλας)

Βραβεύτηκαν οι προπονητές του τμήματος: Παρασκευόπουλος Παύλος, Βλαχάβας Αποστόλης (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ) 

Αηδονίδου Δήμητρα, Σκουργιά Ελένη (ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ) Κολλυμένου Βασιλική (ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ )  για την δεκαετή προσφορά τους στο Σύλλογο

Από το βόλεϊ βραβεύτηκαν οι κ.κ. Δήμητρα Σταμοπούλου και Μπάμπης Περιβολάρης

Από την ποδηλασία βραβεύτηκαν οι χορηγοί που βοήθησαν στην έναρξη του τμήματος ποδηλασίας για τη διετία 2019 – 2020.

ΥΙΟΙ ΜΙΛΤΙΑΔΟΥ ΠΟΛΥΖΟΥ Δημητριάδος – Κοραή

ΤΥΡΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΡΑΚΑΝΑΣ Στεφανοβίκειο με καταστήματα Πολυμέρη 15 & Γ.Δήμου 41

ΔΕΜΙΡΗΣ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΤΣΙΠΟΥΡΑΔΙΚΟ

ΠΟΤΟΠΟΙΪΑ ΙΩΛΚΟΣ

STATION BODY Βιοτεχνία ενδυμάτων Νικηταρά 2 Α.Ανάργυροι

Επίσης βραβεύτηκαν οι τέσσερις αθλητές Κωνσταντίνος Σκαλίμης, Στέργιος Τζήμος, Βαγγέλης Μπέρμπερης και Λάζαρος Λαζάρου, είχαν καταταγεί στην 3η θέση κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο στα αγωνίσματα αντοχής και ομαδικής χρονομέτρησης, που είχε διεξαχθεί την 30-8/ 1-9 1989 στην Θεσσαλονίκη και μετά από ντόπινγκ κοντρόλ  οι δευτεραθλητές μηδενίστηκαν και τα τελικά αποτελέσματα κοινοποιήθηκαν από την Ελληνική Ομοσπονδία Ποδηλασίας 30 χρόνια μετά, με αρ πρωτ: 2390/20-11-2019.

Από την υδατοσφαίριση, βραβεύτηκε ο Χάρης Μαγκιώρης.