Ήττα με 59-53 για τον Ολυμπιακό Β. από τον Παναθλητικό

Ματς για γερά νεύρα έγινε στη Θεσσαλονίκη ανάμεσα σε Παναθλητικό και λυμπιακό Β. που βρήκε νικητή τον πρώτο με σκορ 59-53. Η βολιώτικη ομάδα που παρατάχθηκε χωρίς τη Ζήτη, έχοντας σοβαρά προβλήματα τραυματισμών βασικών παικτριών του χτύπησε επί ίσοις όροις το ματς και διεκδίκησε τη νίκη μέχρι το τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης…

…Οι δύο αντίπαλοι συμβάδιζαν στο σκορ στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης. Ο Παναθλητικός στα τελευταία λεπτά εξασφάλισε μια μικρή διαφορά κι έφτασε στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα.

Ο Ολυμπιακός Βόλου εξέφρασε πολλά παράπονα για τη διαιτησία. Κορυφαία των νικητών η Κωτούλα που στην τέταρτη και καθοριστική περίοδο σημείωσε τρία τρίποντα, ενώ την ακολούθησε σε απόδοση η Βολιώτισσα Παναγιώτα Τσαμπούρη. Κορυφαία του Ολυμπιακού Β. η Εύη Κυριατζίδου με 26 πόντους και τρία τρίποντα.

Δεκάλεπτα: 15-15, 25-27, 37-38, 59-53
Διαιτητές: Χατζηχαρίσης-Σαρακενίδης
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Συρόπουλος): Κωτούλα 25(5), Αναστασιάδου, Τόσκα 1, Τσαμπούρη 16(3), Κοστανάκη 5(1), Μπαμπικέρ 1, Κοματσιούλη, Κουλουμπή 7, Γιαννούδη 1.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Κυριατζίδου 26(3), Σαρακατσάνη 3(1), Γαλιατσάτου 2, Αγαγιώτη 8(2), Σουλτάνη 11, Ζέρβα 1, Αγκάνη, Μπαλλά 2, Ντελή, Χούτα, Διαμαντοπούλου.