Χωρίς Τζοβάρα στη Σπάρτη η Νίκη Βόλου

Άτυχος ήταν στο ντεμπούτο του με τη φανέλα της Νίκης Βόλου ο Γιώργος Τζοβάρας καθώς ο τραυματισμός του στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου θα τον κρατήσει εκτός αγώνων για 10-12 μέρες. Η διάγνωση κάνει λόγο για θλάση πρώτου βαθμού στον τετρακέφαλο, οπότε είναι απίθανο να βρίσκεται στην αποστολή για το ματς του Σαββάτου με τον Αστέρα Βλαχιώτη και εξαιρετικά δύσκολο να δώσει το παρών με τη Σαντορίνη στο Πανθεσσαλικό.

Ο νεοαποκτηθέντας παίκτης της βολιώτικης ομάδας εντυπωσίασε στην πρώτη του εμφάνιση στο ματς με τον Ιάλυσο και αποτέλεσε μόνιμη απειλή για την αντίπαλη εστία με τις πλαγιοκοπήσεις του. Ειδικά στο πρώτο 15λεπτο ο Γιώργος Τζοβάρας θα μπορούσε να χριστεί σκόρερ τουλάχιστον σε δύο περιπτώσεις, με την μπάλα να μην του κάνει το χατίρι και να καταλήγει άουτ.