Σούπερ Λιγκ: Το πρόγραμμα της περιόδου 2021-22

Μοιράσου το άρθρο
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Η εκδήλωση για την κλήρωση του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας για τη σεζόν 2021-22 έγινε το βράδυ της Δευτέρας, με τον Βόλο να υποδέχεται στο Πανθεσσαλικό στάδιο τη Λαμία, στην πρεμιέρα. Στην πρώτη εξάδα αγώνων οι «κυανέρυθροι» θα αντιμετωπίσουν, επίσης, τους Απόλλωνα Σμύρνης εκτός, Ατρόμητο εντός, Παναθηναϊκό εκτός, Αστέρα εντός και ΠΑΟΚ εκτός έδρας.
Στη χθεσινή κλήρωση την ΠΑΕ Βόλος εκπροσώπησε ο πρόεδρος της ΠΑΕ και δήμαρχος Βόλου Αχιλλέας Μπέος.
Βάσει κλειδαρίθμων, ήταν αναμενόμενο ότι δεν θα προέκυπτε ντέρμπι στην πρεμιέρα, που είναι προγραμματισμένη για τις 21-22 Αυγούστου.
Ο πρωταθλητής Ολυμπιακός θα υποδεχθεί τον Ατρόμητο, ο ΠΑΟΚ θα φιλοξενήσει τον ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ ΑΕΚ και Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσουν τον Ιωνικό και τον Απόλλωνα Σμύρνης αντίστοιχα.
Άρης-ΟΦΗ και Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης είναι οι άλλοι δύο αγώνες της 1ης αγωνιστικής.
Σε ό,τι αφορά τα ντέρμπι, η αρχή γίνεται στην 4η αγωνιστική με το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ, για να ακολουθήσει η μάχη των «αιωνίων», Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός, στην 5η «στροφή».
Από εκεί και πέρα, στην 7η αγωνιστική θα γίνει το Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ, στην 9η το Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, στη 10η το ΑΕΚ-Ολυμπιακός, στην 11η το ΠΑΟΚ-Άρης και στη 12η το ΑΕΚ-Παναθηναϊκός.

Το πρόγραμμα της κλήρωσης
Αναλυτικά το πρόγραμμα της κλήρωσης

1η αγωνιστική (21-22/8)
ΑΕΚ-Ιωνικός
Άρης-ΟΦΗ
Βόλος-Λαμία
Ολυμπιακός-Ατρόμητος
Παναθηναϊκός-Απόλλων Σμ.
Παναιτωλικός-Αστέρας
ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα

2η αγωνιστική (28-29/8)
ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός
Απόλλων Σμ.-Βόλος
Αστέρας-ΠΑΟΚ
Ατρόμητος-Παναιτωλικός
Ιωνικός-Άρης
ΟΦΗ-ΑΕΚ
Λαμία-Ολυμπιακός

3η αγωνιστική (11-12/9)
ΑΕΚ-Λαμία
Άρης-Παναθηναϊκός
Βόλος-Ατρόμητος
Ιωνικός-ΠΑΣ Γιάννινα
Ολυμπιακός-Απόλλων Σμ.
ΟΦΗ-Αστέρας
Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ

4η αγωνιστική (18-19/9)
ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ
Απόλλων Σμ.-Ιωνικός
Αστέρας-Ολυμπιακός
Ατρόμητος-Άρης
Παναθηναϊκός-Βόλος
ΠΑΟΚ-ΑΕΚ
Λαμία-Παναιτωλικός

5η αγωνιστική (25-26/9)
Άρης-Απόλλων Σμ.
Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα
Βόλος-Αστέρας
Ιωνικός-Λαμία
Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός
ΟΦΗ-ΠΑΟΚ
Παναιτωλικός-ΑΕΚ

6η αγωνιστική (2-3/10
ΑΕΚ-Ατρόμητος
ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός
Απόλλων Σμ.-Αστέρας
Παναθηναϊκός-Ιωνικός
Παναιτωλικός-ΟΦΗ
ΠΑΟΚ-Βόλος
Λαμία-Άρης

7η αγωνιστική (16-17/10)
Απόλλων Σμ.ΠΑΣ Γιάννινα
Άρης-Παναιτωλικός
Αστέρας-Παναθηναϊκός
Ατρόμητος-Ιωνικός
Βόλος-ΑΕΚ
Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ
ΟΦΗ-Λαμία

8η αγωνιστική (23-24/10)
ΑΕΚ-Άρης
ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας
Ιωνικός-Βόλος
Παναθηναϊκός-ΟΦΗ
Παναιτωλικός-Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμ.
Λαμία-Ατρόμητος

9η αγωνιστική (30-31/10)
ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός
Απόλλων Σμ.-ΑΕΚ
Αστέρας-Λαμία
Βόλος-Άρης
Ολυμπιακός-Ιωνικός
ΟΦΗ-Ατρόμητος
Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ

10η αγωνιστική (6-7/11)
ΑΕΚ-Ολυμπιακός
Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα
Ατρόμητος-ΠΑΟΚ
Βόλος-ΟΦΗ
Ιωνικός-Αστέρας
Παναιτωλικός-Απόλλων Σμ.
Λαμία-Παναθηναϊκός

11η αγωνιστική (20-21/11)
ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΚ
Απόλλων Σμ.-Λαμία
Αστέρας-Ατρόμητος
Ολυμπιακός-Βόλος
ΟΦΗ-Ιωνικός
Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός
ΠΑΟΚ-Άρης

ΑΕΚ-Παναθηναϊκός
Άρης-Αστέρας
Ατρόμητος-Απόλλων Σμ.
Βόλος-Παναιτωλικός
Ιωνικός-ΠΑΟΚ
ΟΦΗ-Ολυμπιακός
Λαμία-ΠΑΣ Γιάννινα

13η αγωνιστική (4-5/12)
ΠΑΣ Γιάννινα-Βόλος
Απόλλων Σμ.-ΟΦΗ
Αστέρας-ΑΕΚ
Ολυμπιακός-Άρης
Παναθηναϊκός-Ατρόμητος
Παναιτωλικός-Ιωνικός
ΠΑΟΚ-Λαμία
*Στο δεύτερο γύρο οι ομάδες αντιστρόφως

Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις