![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Νικηφόρα αρχή έκανε ο ΟΕΑ/ΝΑΒ στον 1ο όμιλο της Β’ Εθνικής πόλο γυναικών που φιλοξενείται στην Καρδίτσα. Τα κορίτσια των Λ. Καρύδα και Δ. Κόφφα επιβλήθηκαν του Νηρέα Λαμίας με 12-6, ύστερα από καλή εμφάνιση και έκαναν το πρώτο βήμα πρόκρισης για…
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
…τα τελικά της διοργάνωσης.
Τα οκτάλεπτα: 3-2, 2-2, 5-1, 2-1.
ΟΕΑ/ΝΑΒ (Καρύδας, Κόφφας): Τζίμα, Εμβαλωτή, Μαντά 2, Νικολάου 4, Καραγιάννη 2, Πατρώνη 2, Μεφσούτ, Οικονόμου, Ιωάννου, Μπέκα, Μπατζιανού, Παπαθανασίου, Κολημήτρα 2, Μελέτη.
Σήμερα ο ΟΕΑ/ΝΑΒ θα δώσει δύο αγώνες. Στις 10 π.μ. θα παίξει με το Οξυγόνο και στις 7 μ.μ. με τον Κ.Ο. Καρδίτσας, ενώ αύριο Κυριακή στις 6 το απόγευμα θα αντιμετωπίσει τον Μακεδονικό.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις