![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Την τελευταία του πνοή σε ηλικία 22 ετών άφησε ο πολίστας της ΝΕΠ Πατρών, Νικόλας Ζησιμοπούλος, σοκάροντας τον σύλλογο αλλά και το ελληνικό πόλο.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Ο νεαρός αθλητής του συλλόγου της Αχαΐας έδινε τα τελευταία τέσσερα χρόνια γενναία μάχη για την υγεία του, αλλά δεν τα κατάφερε. Η κηδεία του θα τελεστεί σήμερα Τρίτη (10/10) στις 16:30 στο κοιμητήριο της Παναγίας Αλεξιώτισσας.
Η ανακοίνωση της ομάδας του
«Είμαστε όλοι συγκλονισμένοι. Δυστυχώς, ο Νικόλας Ζησιμοπούλος δεν είναι, πλέον, μαζί μας. Όλο αυτό το διάστημα και για 4 ολόκληρα χρόνια πάλεψε γενναία με ασθένεια, αλλά τελικά δεν τα κατάφερε. Η κηδεία του θα γίνει στις 16:30 στο κοιμητήριο της Παναγίας Αλεξιώτισσας. Όλοι στη ΝΕΠ είμαστε συγκλονισμένοι και εκφράζουμε τα βαθιά μας συλλυπητήρια στους γονείς του Κώστα και Κωνσταντίνα και στον αδερφό του, επίσης αθλητή μας, Τάκη».
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις