Με το “δεξί” οι Παίδες της Νίκης, 68-55 τον Ολυμπιονίκη

Με “δεξί” μπήκαν στις επίσημες αγωνιστικές τους υποχρεώσεις οι Παίδες της Νίκης Βόλου, κερδίζοντας σήμερα το μεσημέρι τον Ολυμπιονίκη με σκορ 68-55.

Οι κυανόλευκοι απέκτησαν το προβάδισμα από την πρώτη περίοδο, το οποίο διεύρυναν στο δεύτερο μισό του πρώτου ημιχρόνου (45-20).

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιονίκης προσπάθησε να επανέλθει μειώνοντας στους δέκα πόντους με τη λήξη της τρίτης περιόδου. Οι γηπεδούχοι δεν άφησαν περιθώρια για περαιτέρω μείωση του σκορ με την κόρνα της λήξης το ταμπλό να γράφει 68-55.

Νίκη Βόλου – Ολυμπιονίκης 68-55

Δεκάλεπτα:23-16, 45-20, 55-45, 68-55
Διαιτητές : Κοντοστάθης – Γεωργουσόπουλος
Νίκη Βόλου : (Γιωτόπουλος)Κοτζαπαναγιώτης, Τσατσούλης , Βαλής, Ανδρεόγλου , Κλειτσογιάννης , Μόκας , Αθανασίου , Μπάρτζος ,  Ζαμηλούδης,  Μανώλης, Νικολαιδης , Τραγουδάρας.
Ολυμπιονίκης : (Γκοντόπουλος) Γιαννούκος, Μήτσου, Στέλλος, Κρανιάς,  Περίσσης, Στεφόπουλος, Παρασχάκης.