Champions League: Το πανόραμα της 4ης αγωνιστικής

Με τα ματς στους ομίλους 1-4 ολοκληρώθηκε χθες (3/11) η 4η αγωνιστική των ομίλων τoυ Champions League.

Την εξαιρετική της απόδοση συνέχισε η Λίβερπουλ που νίκησε την Ατλέτικο Μαδρίτης στο Άνφιλντ με 2-0, έκανε το 4×4 και  εξασφάλισε το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Για τον 1ο όμιλο η Μάντσεστερ Σίτι ξέσπασε απέναντι στην Κλαμπ Μπριζ με 4-1 θέλοντας να εκτονωθεί για την ήττα στο πρωτάθλημα απ’ την Κρίσταλ Πάλας. Η ομάδα του Γκουαρδιόλα παράλληλα εκμεταλλεύτηκε την γκέλα της Παρί Σεν Ζερμέν στη Λειψία και πέρασε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Η Λειψία προηγήθηκε στο σκορ, η Παρί έκανε την ανατροπή με δύο γκολ του Βαϊνάλντουμ αλλά η γερμανική ομάδα ισοφάρισε με πέναλτι στις καθυστερήσεις και ελπίζει ακόμη για την τρίτη θέση.

Για τον 3ο όμιλο ο Άγιαξ ήταν ξανά εντυπωσιακός απέναντι στην Ντόρτμουντ της οποίας επικράτησε 1-3 με ανατροπή στο τελευταίο 20λεπτο του ματς.

Για τον 4ο όμιλο η Σέριφ δεν άντεξε και λύγισε απ’ την Ίντερ με 3-1 στη Μολδαβία. Οι Νερατζούρι κυριάρχησαν της ομάδας των Αθανασιάδη και Κολοβού, οι οποίοι ήταν και πάλι βασικοί και πέρασαν στη δεύτερη θέση πίσω απ’ τη Ρεάλ Μαδρίτης που νίκησε δύσκολα στο Μπερναμπέου τη Σαχτάρ με 2-1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογίες μετά την ολοκλήρωση της 4ης αγωνιστικής.