![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Με λαμπρότητα εορτάστηκαν σήμερα τα Θεοφάνεια στην πόλη του Βόλου, στον Ιερό Ναό του Αγίου Νικολάου, όπου τελέστηκε η Θεία Λειτουργία, χοροστατούντος του Σεβ. Ποιμενάρχου κ. Ιγνατίου, ο οποίος τέλεσε τον Μέγα Αγιασμό. Μετά το πέρας της Θείας Λειτουργίας, ξεκίνησε η λιτάνευση του Τιμίου Σταυρού και της Ιεράς Εικόνος Βαπτίσεως του Κυρίου στους δρόμους του Βόλου, με κατάληξη την παραλία, όπου ο Επίσκοπος θα τελέστηκε ο Αγιασμός των υδάτων.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Δείτε χαρακτηριστικές φωτογραφίες:
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις