Λέσχη Φίλων Βόλου κατά Περράκη: Σε όλο τον αγώνα σφύριζε υπέρ Αστέρα

Ανακοίνωση κατά της διαιτησίας του αγώνα της πρεμιέρας του πρωταθλήματος, με αντίπαλο τον Αστέρα Τρίπολης, εξέδωσε η Λέσχη Φίλων Βόλου. Οι οργανωμένοι των κυανέρυθρων τονίζουν πως “οι Περίεργες δυνάμεις που το διαφεντεύουν δεν θέλουν καθαρές ομάδες και ΔΙΚΑΙΟ ποδόσφαιρο”.

Η ανακοίνωση:

“Δυστυχώς για άλλη μία φορά στον αγώνα της ομάδας του ΒΟΛΟΥ με τον Αστέρα Τρίπολης (3-3), Αποδείχθηκε περίτρανα πως στο Ελληνικό Πρωτάθλημα οι Περίεργες δυνάμεις που το διαφεντεύουν δεν θέλουν καθαρές ομάδες και ΔΙΚΑΙΟ ποδόσφαιρο.
Ο Διαιτητής Περράκης σε όλο τον Αγώνα ήταν υπέρ των Φιλοξενούμενων και από το Εβδομηκοστό λεπτό προσπαθούσε με κάθε τρόπο να δίνει ανύπαρκτα στημένα εις βάρος της ομάδας μας για να βάζει τον ΒΟΛΟ μέσα στην περιοχή του, μέχρι να βρουν οι αντίπαλοι την ευκαιρία να μας ισοφαρίσουν μετά από επιπλέον 8 λεπτά καθυστερήσεων που έδωσε και ενώ οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας ΒΟΛΟΣ, δεν έκαναν τα καραγκιοζιλίκια όπως κάνουν όλες οι υπόλοιπες ομάδες του Πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ (ακόμα σε ορισμένες περιπτώσεις και οι λεγόμενες μεγάλες ομάδες), οπού δίνουν εντολές στους παίκτες τους να πέφτουν κάτω από το εβδομηκοστό λεπτό για να ροκανίζουν το χρόνο και στο τέλος να τους δίνουν μόνο 5 λεπτά καθυστερήσεων”.