Ήττα από Μύκονο η ΑΕΛ και προβληματισμός

Οι Βυσσινί προβλημάτισαν με την απόδοσή τους στο 4ο τεστ προετοιμασίας και έχασαν 1-0 από την Α.Ε. Μυκόνου.

Την πρώτη ήττα στα φιλικά προετοιμασίας γνώρισε την Πέμπτη (25/08) η ΑΕΛ. Η Α.Ε. Μυκόνου εκμεταλλεύτηκε την κακή απόδοση των Βυσσινί στο πρώτο ημίχρονο και με σουτ του Πινέιρο στο 25′ επικράτησε 1-0. Η θεσσαλική ομάδα υπέπεσε σε αρκετά λάθη στην άμυνα. Στο δεύτερο 45λεπτο ανέβασε απόδοση και στο 82′ έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Κούστα να φέρει το ματς στα ίσα.

ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Αντωνόπουλος (30′ Σουλούκος), Θ. Παπαγεωργίου, Γωγουβίτης, Μαϊδανός (35′ Γκνάλι), Ηλιάδης, Κ. Παπαγεωργίου, Γαρουφαλιάς, Κούκος, Γλυνός, Θωμαΐδης (35′ Μιλτιάδης), Τσουμάνης.

Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησαν οι: Σολούκος (60′ Θεοδωρόπουλος), Καλουτσικίδης, Γκνάλι (64′ Κοσονού), Μπαβέλης, Μαξιμένκο, Νινίκας, Νίνο, Μιλτιάδης (64′ Ραμίρεζ), Πεντρόζο, Όγκμποε, Κούστα.