Φιλική νίκη για Αναγέννηση Καρδίτσας

Μία ακόμη εκτός έδρας φιλική νίκη για την Αναγέννηση Καρδίτσας, που επικράτησε με σκορ 0-2 του Σβορώνου.

Σε ένα παιχνίδι με καλό ρυθμό και αρκετές ευκαιρίες, η Αναγέννηση με δύο τέρματα στο δεύτερο μέρος, έκαμψε την αντίσταση του αξιόμαχου Σβορώνου.

Στο 68ο λεπτό ο Πρίκας εκτέλεσε το κόρνερ, ο Μπάλλας με κεφαλιά-πάσα έδωσε στον Γιάκο και εκείνος με πλασέ από την μικρή περιοχή άνοιξε το σκορ.

Στο 87ο λεπτό, ο Riera σέντραρε και ο Σπανός με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Περικλής Αμανατίδης): Θεολόγης Κ. (30′ Τσέλιος – 63′ Γκέκας), Αναστασόπουλος (73′ Γκινής), Σκόνδρας (41′ Γκόλιας), Αλιατίδης, Πρίκας, Λαγός (63′ Θεολόγης Β.), Μπάλλας (85′ Σπανός), Κοζορώνης, Ξύδας (63′ Ζάγκος), Βερνάρδος (70′ Ριέρα), Αθανασιάδης (46′ Κάρδαρης).