“Απέδρασε” με το… τρίποντο από τη Σούρπη ο Μαγνησιακός

Με το «διπλό» από τη Σούρπη… απέδρασε ο Μαγνησιακός, επικρατώντας με 1-0 του τοπικού Αίαντα, με τη ομάδα του Θάνου Θεοδώρου να πετυχαίνει το γκολ που της έδωσε τους τρεις βαθμούς στο 12ο λεπτό με τον Βουρδάκη. Η φάση ξεκίνησε από τον Βλάχο, ο οποίος ύστερα από ωραία προσπάθεια από τα δεξιά, γύρισε την μπάλα στον Βουρδάκη κι αυτός την έστειλε στα δίχτυα, γράφοντας το 0-1.
Ο Αίας προσπάθησε στη συνέχεια να φτάσει στην ισοφάριση, η ομάδα του Μιχάλη Ανδρωνά στο δεύτερο ημίχρονο πάλεψε για το γκολ, δίχως όμως το σκορ να αλλάξει.
ΑΙΑΣ: Γκόγκος, Βούλγαρης (68’ Κομπούρας), Μπιρμπίλης, Ξηροκώστας (83’ Χριστέλος), Στεφανής, Μπιρτσάι, Φαράντος, Νικογιάννης (17’ λ.τρ. Παπανικολόπουλος), Κατσαβριάς (68’ Παπουτσής), Δημητρίου, Μακανίκας.
ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ: Ράπτης, Δημητριάδης (60’ Χρηστίδης), Παπαδόπουλος, Σιάτρας, Βέρτζος, Αγιασιώτης (60’Κρανιάς), Βουρδάκης, Βλάχος (45’+1’ λ.τρ. Λούρος), Σιώμος (74’ Ροδίτης), Οικονόμου, Ζάχος (74’ Ξιώνης).