Ισόπαλο το επεισοδιακό ματς του Μακεδονικού με τον Παναθηναϊκό Β’| Τα HIGHLIGHTS

Ο Μακεδονικός κρατούσε στα χέρια του μια πολύτιμη νίκη, αλλά ο Παναθηναϊκός Β’ «έσωσε» τον βαθμό, με ένα τρομερό μακρινό σουτ του Σερπέζη.

Χάρη σε γκολ του Σερπέζη στο 83′, ο Παναθηναϊκός Β’ απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τον Μακεδονικό στη Θεσσαλονίκη, στο εναρκτήριο παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής του Α΄ Ομίλου της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί στο 18΄ με τον Μπρατσιάνι, αλλά δεν κατάφεραν να κρατήσουν ως το τέλος το προβάδισμα και έχασαν την ευκαιρία να ανέβουν -προσωρινά τουλάχιστον- στην τρίτη θέση της κατάταξης.

Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση οι δύο ομάδες, αντικρίζοντας από μία κόκκινη στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, έπειτα από σύρραξη, με τους Τσιφτσί και Αγκοστίνιο να φεύγουν νωρίτερα για τα αποδυτήρια.