Φιλική τριάρα της ΑΕΛ επί του Κιλελέρ

Φιλική νίκη με 3-0 επί της Α.Ε. Κιλελέρ πέτυχε η ΑΕΛ, σε αναμέτρηση που έγινε στο Στάδιο Αλκαζάρ την Κυριακή (13/08) με αφορμή την προετοιμασία των δύο ομάδων, ενόψει της νέας σεζόν.

Η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ με τον Οτορμίν με πλασέ στο 23ο λεπτό, το δεύτερο γκολ της ΑΕΛ μπήκε με αυτογκόλ του Χασομέρη και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο 21χρονος αμυντικός χαφ, υπο δοκιμήν ποδοσφαιριστής, Πολύκαρπος Κατσαβάκης, στο 67ο λεπτό. Ο τεχνικός των «βυσσινί», Παναγιώτης Γκουτσίδης, είχε την ευκαιρία να διαπιστώσει την αγωνιστική ετοιμότητα των παικτών του, στο πρώτο τους φιλικό.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-Α.Ε. Κιλελέρ

Εκτέλεση κόρνερ Οτορμίν για την ΑΕΛ κεφαλιά Πλέγα άουτ στο 10ο λεπτό.

ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με τον Οτορμίν με πλασέ στο 23ο λεπτό.

Σουτ του Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ στο δοκάρι στο 34ο λεπτό.

Διπλή ευκαιρία για την ΑΕΛ σε σουτ του Πλέγα για την ΑΕΛ απέκρουσε ο Μισυρλής στο 36ο λεπτό.

Σουτ του Κοσσονού άουτ στο 37ο λεπτό.

Σουτ του Οτορμίν για την ΑΕΛ κοντράρει και φεύγει άουτ στο 38ο λεπτό.

Κεφαλιά του Ογκμπόε για την ΑΕΛ η μπάλα δοκάρι και ο Μισυρλής μπλόκαρε στο 39ο λεπτό

Σουτ του Πανταζή για Κιλελέρ άουτ στο 44ο λεπτό.

Σουτ του Οτορμίν για την ΑΕΛ απέκρουσε ο Μισυρλής στο 45ο λεπτό.

ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με αυτογκόλ του Χασομέρη στο 45+1.

Σουτ του Ζησούλη για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 58ο λεπτό.

ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με τον Κατσαβάκη στο 67ο λεπτό.

Σουτ του Παρασκευόπουλου για το Κιλελέρ μπλόκαρε ο Αντωνόπουλος στο 72ο λεπτό.

Σουτ του Σούμπαση για Κιλελέρ απέκρουσε ο Αντωνόπουλος στο 78ο λεπτό.

Σουτ του Ρούση για την ΑΕΛ η μπάλα κόντραρε σε σώματα και έφυγε κόρνερ στο 90ο λεπτό.

ΑΕΛ (Α’ ημίχρονο): Σουλούκος (32′ Βενετικίδης), Παρασκευάς, Μαιδανός, Ηλιάδηw και Μαξιμένκο, Κ. Παπαγεωργίου, Πλέγας, Οτορμίν, Καλουτσικίδης, Κοσσονού, Ογκμπόε.

ΑΕΛ (B’ ημίχρονο): Βενετικίδης (66’Αντωνόπουλος), Θ. Παπαγεωργίου, Κοσσονού (55′ Χατζής, 74′ Αρσένης), Γιανναράκης, Στάμου, Νινίκας, Κατσαβάκης, Θωμαΐδης, Ζησούλης, Ρούσης, Βλιώρας

ΑΕ. Κιλελέρ: Μισυρλής, Β. Παπαγεωργίου, Μπαρούτας, Φουρκιώτης, Τσακίρης, Γκουγκουλής, Πανταζής, Θ. Παπαγεωργίου, Κατσαμάγκας, Χασομέρης, Βαγενάς.

Πηγή: aelole