Πρώτο “διπλό” για τον Άθλο

Με νίκη πέρασε από το Αϊδίνι ο Άθλος Αλμυρού, επικρατώντας με 1-2 του Αγροτικού, σημειώνοντας το πρώτο «διπλό» στο φετινό πρωτάθλημα. Και τα τρία τέρματα σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Ο Μπιρμπίλης στο 3′ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή παραβίασε την εστία του Γκόγκου, γράφοντας το 0-1.

Πριν συμπληρωθεί το ημίωρο, στο 28′ ο Γκαμάλιας με ωραία ατομική προσπάθεια ισοφάρισε σε 1-1 για τον Αγροτικό. Το νικητήριο τέρμα για τον Άθλο πέτυχε στο 35′ ο Τσεκρέζης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή.
Παρά τις προσπάθειες και των δύο ομάδων στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ δεν άλλαξε, με τον Άθλο να σημειώνει μια σημαντική εκτός έδρας νίκη.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ: Γκόγκος, Νάτζιος, Κωτούλας (80′ Καποδίστριας), Αθ. Νιάκας, Σωτήρης, Βασ. Νιάκας (65′ Γκαγιάννης), Γκαμάλιας, Ζιώγας (83′ Κουτρούλης), Βουλγαρόπουλος, Κακασής, Θεοδ. Βαλκανιώτης.
ΑΘΛΟΣ: Μπούντης, Τσεκρέζης, Παπανικολάου, Κουφογιάννης, Κουτρογιάννης, Κοντοβάς, Φάτσης (65′ Τίτου), Μπιρμπίλης (87′ Κομπούρας), Δήμας, Σαρσώνης, Γιαννακός (46′ Ζαντιώτης).