“Καθάρισε” από το πρώτο μέρος ο Άθλος, 3-1 τους Ν.Α. Νίκης

Ο Άθλος Αλμυρού «καθάρισε» από το πρώτο 45λεπτο την υπόθεση νίκη κόντρα στους Νέους Αθλητές Νίκης και πανηγύρισε την δεύτερη συνεχόμενη επιτυχία του με σκορ 3-1. Το 1-0 έγινε στο 24ο λεπτό, χάρις στην ευστοχία του Δήμα από την άσπρη βούλα, σε πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.

Η ομάδα του Μπάμπη Ζέρβα συνέχισε να κυριαρχεί ολοκληρωτικά και πέτυχε άλλα δύο γκολ με τους Φάτση (30′) και Δήμα (38′). Το τελικό 3-1 έγινε με το αυτογκόλ του Κοντοβά στο 70ό λεπτό, ενώ να σημειωθεί ότι οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο δοκάρια στην επανάληψη με τους Κουτσαρνάκη (55′) και Κουτσούκη (73′). Με δέκα παίκτες τελείωσε τον αγώνα ο Άθλος, αφού στο 75′ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Σαρσώνης.
ΑΘΛΟΣ: Μπούντης, Μπιρμπίλης, Τσεκρέζης, Κουφογιάννης, Κοντοβάς, Σαρσώνης, Φάτσης (75′ Τίτου), Κούργιας, Ζαντιώτης (60′ Κυρατζής), Δήμας, Κομπούρας (80′ Παπανικολάου).
Ν.Α. ΝΙΚΗΣ: Νόβας, Χατζόγλου, Βλάχος (46′ Οσάφι), Κακιάς (75′ Χαλκίδης), Τσαπέρος, Σέλντι, Κουτσούκης, Κουτσαρνάκης, Χρηστίδης, Ξηροκώστας, Κουκουτής.