Ο Θησέας νίκησε με ανατροπή… και διεύρυνε το σερί

Ο Θησέας συνέχεις τα εκπληκτικό σερί του και πρόσθεσε ακόμα μια νίκη στο ενεργητικό του, την έκτη κατά σειρά, επικρατώντας αυτή τη φορά στο γήπεδο της Αγ. Παρασκευής, επί του Παγασητικού με 1-3, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ…

Με πολύ θεαματικό γκολ προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι, σε δυο πολύ κρίσιμα σημεία (τέλος α’ ημιχρόνου κι έναρξη δεύτερου) «χτύπησαν» οι φιλοξενούμενοι, που διεύρυνα τη νίκη τους με τρίτο τέρμα στο 80′
Το σκορ άνοιξε με εκτέλεση φάουλ του Τσορμπατζή, περίπου από τα 30 μέτρα στο 2′, με την ομάδα του Παγασητικού να παίρνει το προβάδισμα.
Από εκεί και πέρα σταδιακά ο Θησέας ανέβαζε την απόδοσή και την πίεση του για να φτάσουμε στην ισοφάριση (41′) όταν ο Ισά εκτέλεσε κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι, με πρώτη κεφαλιά ή μπάλα πήγε στην απέναντι πλευρά της μικρής περιοχής, όπου βρισκόταν αμαρκάριστος ο Αναστασίου, που δεν δυσκολεύτηκε να στείλε τη μπάλα στα «παραθυράκι της εστίας του Κλεάνθη.
Με την έναρξη του β’ ημιχρόνου (48′) έγινε διαγώνια βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Παγασητικού, εκεί όπου βρισκόταν αμαρκάριστος ο Γκουγκούδης, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει κα να κάνει το 1-2 για τον Θησέα.
Το τελικό 1-3 διαμορφώθηκε στο 80′ από τον Κόρμπα.
ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ: Αλέξης, Ξηρομερίτης, Ρούσσας, Μαγιόγλου (86′ Γιαννακόπουλος), Γκατζούνας, Τσούτσας, Λάιος (59′ Μπερτζέμης), Τσορμπατζής, Μπραχόλι, Περιβολιώτης, Θ. Σίμος (65′ Ρηγίνος)
ΘΗΣΕΑΣ: Στούκας, Ζάκας, Αναστασίου, Μοράλες, Γαρυφάλλου, Λάμπρου, Βουρδάκης (86΄ Μουσαλλάρης), Καραλλόπουλος (89′ Ταυρής), Ισά, Γκουγκούδης Γιαννούλας (65′ Κόρμπας),