Τεσσάρα και παλεύει για τον τίτλο η Τότεναμ (video)

Ούτε η Μπόρνμουθ ήταν ικανή να φρενάρει το «τρένο» της Τότεναμ. Οι «spurs» έφτασαν στο 4-0 στο «White Hart Lane» και πλησίασαν στην κορυφή και την Τσέλσι (έχει ματς λιγότερο) στους τέσσερις βαθμούς.

Το πάρτι στο Λονδίνο ξεκίνησε με την συμπλήρωση 15 λεπτών και κάτι (16’). Ο Ντεμπελέ άνοιξε το σκορ και τρία λεπτά αργότερα (19’) ο Σον έκανε το 2-0. Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (48’) ο Χάρι Κέιν «καθάρισε» το παιχνίδι για την ομάδα του Ποκετίνο, που έφτασε και σε τέταρτο τέρμα με τον Γιάνσεν στις καθυστερήσεις (90+2’).
Έτσι, η Τότεναμ έφτασε της επτά σερί νίκες και πλησίασε την Τσέλσι στους τέσσερις βαθμούς. Οι «μπλε» αντιμετωπίζουν την Κυριακή του Πάσχα την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Όλντ Τράφορντ».