Νίκη με ανατροπή για την Σκόπελο 1-2 τον Απόλλωνα Καναλίων

Άλλο ένα τρίποντο για την Σκόπελο που κατάφερε να περάσει από την έδρα των Καναλίων και να ανατρέψει το σε βάρος του αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.
Στο 27΄οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Βασιλείου, μετά από εκτέλεση φάουλ του Παπαπορφυρίου με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το σκορ του ημιχρόνου. Όμως, η Σκόπελος στο δεύτερο ημίχρονο…

…αντέδρασε και με δύο γκολ πήρε το παιχνίδι. Το πρώτο στο 55΄με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Χρυσάνθη από τα αριστερά και στο δεύτερο ο ίδιος παίκτης εκτέλεσε νέο φάουλ στο 70΄με τον Αλεξίου να παίρνει την πρώτη κεφαλιά, στρώνοντας την μπάλα στον Χισάι ο οποίος με προβολή διαμόρφωσε το τελικό 1-2.
ΑΠΟΛΛΩΝ(Ρέππος): Μουράβας, Κελεσίδης(65΄Βαρσαμάς), Κουζιώκας, Καρπούζας, Φώτου, Παπαπορφυρίου, Μωραΐτης, Βασιλείου, Καραβάς, Κόκκαλης(80΄Παναγιωτάκης), Κερμελής
ΣΚΟΠΕΛΟΣ(Γλύκος): Ταλαδιανός, Σκιαθίτης(61΄ λ.τρ. Αλεξίου), Γκουμάς, (30΄Παναγιώτου), Καραγιώργος, Μπακόπουλος(63΄ λ.τρ.Τάσσιος), Χτ. Χρυσοφός, Π. Χρυσοφός, Προκοπίου, Χισάι, Σινοδίνος, Χρυσανθής