Νίκη για Άρη… κέρδος για Πύρασο η επιστροφή Γ. Αντζούρη

Μ’ ένα γκολ στην εκπνοή του ημιχρόνου, ο Άρης Μελισσατίκων επικράτησε του Πυράσου με 1-0, στην αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο της Αγ. Παρασκευής. Οι δυο ομάδες απαλλαγμένες από το βαθμολογικό άγχος, έπαιξαν ελεύθερα, χωρίς σκοπιμότητες, δημιούργησαν φάσεις κι έχασαν ευκαιρίες να σκοράρουν…

Το γκολ που έκρινε το νικητή σημειώθηκε στο 45′ με κεφαλιά του Θεοδώρου, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκάγκα.
Στα ευχάριστα της αναμέτρησης η επανεμφάνιση του Γιάννη Αντζούρη που αγωνίστηκε για 20 λεπτά, επανερχόμενος πλήρως στη δράση, μετά από το σοβαρό τραυματισμό του.
ΑΡΗΣ: Κουρίτας, Τσίρος, Σαμέτι, Γούτσιος, Τσιαντής, Θεοδώρου, Νούσιας (90′ Θάνος), Γκάγκας, Δημόπουλος, Πετρόπουλος (84′ Κουτλούμπασης), Μερμίγγης.
ΠΥΡΑΣΟΣ: Τσιλίγκος, Ρουκάς, Βαν Ντε Γουίχε (46′ Δαμάσκος), Μαλισσόβας, Τανάγιας, Κοτζαθανάσης, Ζαχαράκης, Κόκκας (72′ Αντζούρης), Σιώμος (52′ λ.τρ. Φούκης), Κατής, Σφάκας.