![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Στην 5η θέση τερμάτισε η εθνική εφήβων χιονοδρομίας στο αγώνισμα ομαδικό σπριντ του παγκοσμίου πρωταθλήματος Ρόλλερσκι που διεξάγεται στο Bad Peterstal της Γερμανίας (6/9/13). Ο Αγγέλης Απόστολος και ο Βολιώτης πρωταθλητής του ΕΟΣ Βόλου Κυριαζής Δημήτριος αποδείχτηκαν σκληρά καρύδια απέναντι στους…
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
…αθλητές των “μεγάλων ομάδων” και θα μπορούσαν να είχαν καλύτερη κατάταξη αν δεν αντιμετώπιζαν προβλήματα με τον εξοπλισμό τους στη διάρκεια του αγώνα.
Ο Βολιώτης πρωταθλητής Κυριαζής Δημήτρης γι’ άλλη μια φορά απέδειξε τις μεγάλες του δυνατότητες και δίκαια θεωρείται από τους ειδικούς του αθλήματος ως ένα από τα ανερχόμενα ταλέντα στο χώρο.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις