Ήττα για την Ανάληψη από τον Κεραυνό, 64-69

Δεν τα κατάφερε η Ανάληψη απέναντι στον Κεραυνό και γνώρισε την ήττα στο Βόλο με 64-69. Το ματς ήταν ντέρμπι στη μεγαλύτερή του διάρκεια. Ο Κεραυνός καλύτερος στις λεπτομέρειες στην 4η περίοδο, έφτασε στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα. Ο νεαρός Ευαγγελινός μαζί με τον Τύμπα με 14 πόντους ήταν οι πρώτοι σκόρερ της βολιώτικης ομάδας, ενώ ο εξαιρετικός Σπυρόπουλος με 25 πόντους ήταν ο κορυφαίος των νικητών.

Δεκάλεπτα: 21-22,  31-35,  49-52,  64-69.
Διαιτητές: Καλογερόπουλος – Παπαγιώτης
Ανάληψη (Τζούμας): Πρέκας, Χατζηνικολάου 3, Ανέστης, Γαλανάκης 3(1), Αλεξίου 7(1), Κουτσονοβάκης 4, Κωλέτσης , Ευαγγελινός 14(2), Τύμπας 14(2), Μπακίρης, Λουκίδης 9(1),  Στάμος 10.
Κεραυνός(Πάκας) Παπανικολάου 9(3), Καρατάσιος, Πανάγος 5(1), Λιάκος 2, Χάμψας , Χαχόπουλος 2, Μουστέλης , Σπυρόπουλος 25(1),  Τσαλκιτζής 15(3),  Σταυροθεοδωρος 5, Νασίκας 6.