Νίκες για Δόξα Δρ. και Αήττητο, ισόπαλοι Τρίκαλα-Απόλλων Λ.

Η Δόξα Δράμας σκαρφάλωσε στην πέμπτη θέση της Φούτμπολ Λιγκ, έπειτα από το 2-0 επί της ΑΕ Καραϊσκάκης, που διαμορφώθηκε με το δυνατό σουτ του Πατράλη στο 28’ και το εύστοχο πέναλτι (χέρι Γυφτοκώστα) του Ροζέριο στο 32ο λεπτό.

Ο Αήττητος Σπάτων πέρασε με 1-0 από την έδρα του Απόλλωνα Πόντου, που έχασε σημαντικό έδαφος σχετικά με την προσπάθεια που κάνει για καλό πλασάρισμα και κατάκτηση της δεύτερης θέσης. Ο Λύρας με ατομική προσπάθεια και τελείωμα στο 58’ έκρινε το ματς.

Σκόνταψε στις καθυστερήσεις ο Απόλλων Λάρισας, ο οποίος ήρθε 1-1 στα Τρίκαλα, που συνεχίζουν να έχουν σφιγμένη θηλιά στον λαιμό. Η ομάδα του Τρόιζι και έφτασε τους 23 βαθμούς και απέχει 6 από την Κέρκυρα και τη δεύτερη θέση, ενώ οι γηπεδούχοι παραμένουν εντός της επικίνδυνης ζώνης με 13. Ο Γκουντρουμπής άνοιξε το σκορ στο 79′ με προβολή και ο Καπός ισοφάρισε στα… χασομέρια.