Επιστροφές στον Ολυμπιακό Β. ενόψει Αστέρα Ιτέας

Το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής συνεχίζεται την προσεχή Κυριακή με τα παιχνίδια της 21ης αγωνιστικής. Ο Ολυμπιακός Βόλου θα υποδεχθεί στο Πανθεσσαλικό στάδιο τον Αστέρα Ιτέας, σ’ ένα παιχνίδι που θέλει προσοχή, καθώς ναι μεν ο αντίπαλος είναι βαθμολογικά αδιάφορος, ωστόσο, παλεύει με πάθος σε όλα τα παιχνίδια και θα έρθει στο Βόλο για να κάνει τη ζημιά στον Ολυμπιακό.

Προχθές ο Αστέρας παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στον ΑΟ Σελλάνων. Βρέθηκε να χάνει με 0-1, κατάφερε στις καθυστερήσεις να γυρίσει το ματς σε 2-1, όμως στο 98’ (τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων) δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης.

Στο παιχνίδι της Κυριακής επιστρέφουν από πλευράς Ολυμπιακού οι Ντέιβιντ Ναζίμ και Αντώνης Ζγκούρι, οι οποίοι εξέτισαν την ποινή τους. Σήμερα Τρίτη οι «ερυθρόλευκοι» έχουν ρεπό, με την προετοιμασία να αρχίζει ουσιαστικά από την Τετάρτη.